Back To Top
Dışişleri: Yemen'deki silahlı çatışmalardan büyük endişe duyuyoruz

Dışişleri: Yemen'deki silahlı çatışmalardan büyük endişe duyuyoruz

 - Son Güncelleme: 12.08.2019 Pazartesi 09:50
Dışişleri: Yemen\'deki silahlı çatışmalardan büyük endişe duyuyoruz
- A +

Dışişleri Bakanlığından Yemen'deki çatışmalara dair yapılan açıklamada "Aden şehrinde son günlerde yaşanan ve çok sayıda Yemenli kardeşimizin hayatını kaybetmesine veya yaralanmasına neden olan silahlı çatışmalardan büyük endişe duyuyoruz" ifadeleri kaydedildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Yemen’in Aden şehrinde meydana gelen silahlı çatışmalardan endişe duyulduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

"Yemen’in Aden şehrinde son günlerde yaşanan ve çok sayıda Yemenli kardeşimizin hayatını kaybetmesine veya yaralanmasına neden olan silahlı çatışmalardan büyük endişe duyuyoruz. Söz konusu çatışmaların barış, dostluk ve dayanışma duygularının hakim olması gereken mübarek Kurban Bayramı sırasında da devam etmesi son derece üzüntü vericidir. Yemen’de tüm taraflara, ülkedeki siyasi ve insani krizi daha da derinleştirecek adımlardan kaçınmaları ve sorunlara diyalog yoluyla çözüm aramaları çağrısında bulunuyoruz. “Türkiye, Yemen’de güvenlik ve istikrarın sağlanması, ayrıca ülkenin birlik ve bütünlüğünün muhafazası amacıyla yürütülen uluslararası çabalara verdiği desteği sürdürecektir."

ANKARA/İHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN