Back To Top
DSİ en az ilköğretim mezunu sondaj işçisi alımı yapacak! Başvuru tarihleri ve şartları nelerdir?

DSİ en az ilköğretim mezunu sondaj işçisi alımı yapacak! Başvuru tarihleri ve şartları nelerdir?

DSİ en az ilköğretim mezunu sondaj işçisi alımı yapacak! Başvuru tarihleri ve şartları nelerdir?
- A +

Antalya il sınırları içinde bulunan en az ilköğretim mezunu kişiler İŞKUR üzerinden DSİ'nin sondaj işçisi alımı ilanlarına başvuruda bulunabilecek. Başvuru şartları ve detaylara ilişkin bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz. Son başvuru 8 Kasım 2019 olarak belirlendi.

DSİ 13. Bölge Saymanlık Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere en az ilköğretim mezunu sondaj işçisi alınacak.

SONDAJ İŞÇİSİ SON BAŞVURU TARİHİ

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 04 Kasım 2019 – 08 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılacak.

DSİ İŞÇİ ALIMINA NASIL BAŞVURULUR?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün (DSİ), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un ‘’kamu işçi alımı’’ kategorisinde yayınladığu iş ilanına başvurular İŞKUR il-ilçe şube müdürlüklerinden şahsen veya aşağıda belirtilen link üzerinden online olarak yapılacak.

 

HANGİ ALANA ALIM YAPILACAK?

Alınacak işçiler DSİ’nin kadrolu işçisi olarak sondaj işlerinde görevlendirilecek.

GENEL ŞARTLAR

1- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2- 18 yaşını tamamlamış olmak.

3- Başvuru yapacak adayların, affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

4- Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.

5- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

6- Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.

7- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

8- Her aday, Türkiye İş Kurumunda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

9- Adayların, başvurunun son günü itibarıyla ilanda yer alan meslek kollarına uygun olarak talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak.

10- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

11- Antalya il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

12- Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

Aranan Özel Nitelikler: Resmi Kurum Tarafından Sondör Yeterlilik Belgesi Sahip olması gerekmektedir.

NOT: Başvuru yapan adaylar belgelerini 13.11.2019 tarihine kadar bölge müdürlüğümüz personel birimine teslim etmeleri gerekmektedir. Teslim etmeyenler ve evraklarında eksiklik bulunanlar kuraya dahil edilmeyecektir.

KURA İŞLEMLERİ

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş ilanı sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.

Kura çekimi sonucunda belirlenen 4 (Dört) katı kadar asıl aday sözlü sınava tabi tutulacaktır. Kura çekimi, 21.11.2019 tarihinde DSİ 13. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşecektir. Adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Sözlü Sınav İçin Belge Teslim İşlemleri

Belirlenen 4 (Dört) katı kadar asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır. Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Kurumumuz (http://bolge13.dsi.gov.tr) internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN