Back To Top
E-Okul girişi nasıl yapılır? E-Okul veli bilgilendirme sistemi telefona nasıl yüklenir? E-Okul VBS

E-Okul girişi nasıl yapılır? E-Okul veli bilgilendirme sistemi telefona nasıl yüklenir? E-Okul VBS

E-Okul girişi nasıl yapılır? E-Okul veli bilgilendirme sistemi telefona nasıl yüklenir? E-Okul VBS
- A +

e-okul veli bilgilendirme sistemi (VBS) ile veliler okula gitmeden anında öğrencinin sınav sonuçlarını ve devamsızlıkları görebilecek. Sisteme isterseniz bilgisayar ya da tabletten tarayıcı kullanarak, isterseniz telefona indirerek kolayca giriş yapabilirsiniz.

2019-2020 eğitim-öğretim dönemi başladı. e-Okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) girişinin nasıl yapılacağı veliler tarafından merak konusu oldu.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, devamsızlıklardan sınav sonuçlarına kadar öğrencilere ait bilgilere anında ve kolay erişim imkanı sağlıyor.

Peki, e-okul VBS sistemine nasıl girilir? e-okul giriş sayfası ve tüm detaylar haberimizde...

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİNE NASIL GİRİLİR?

e-okul sistemine girmek isteyen veliler, http://e-okul.meb.gov.tr adresinden öğrencinin T.C. Kimlik Numarası ve okul numarası ile sisteme girecekler ve öğrenciyle ilgili ders programı, notları, devamsızlıkları, okul ve öğretmenler tarafından yapılan duyuruları görebileceklerdir.

Milli Eğitim Bakanlığının e-Okul sisteminde öğrencinin yazılı ortalamaları, devamsızlık durumları, okuduğu kitaplar, nakil işlemleri, öğrenci kaydı, sınav bilgileri, merkezi sınavların başvuru ve tercih işlemleri, not girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları ve haftalık ders programı görülebiliyor.

E-OKUL GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ!

E-OKUL ŞİFRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR

E-Okul şifre işlemlerini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyerek e-okul şifresi edinebilir ve sisteme giriş yapabilirsiniz. E-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak için;

Öncelikle, e-okul.meb.gov.tr adresine tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda; ‘Öğrenci T.C Kimlik No', ‘Öğrenci Okul No' ve ‘Resimdeki Rakamlar' şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır. Ardından, tüm bu alanları eksiksiz şekilde doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan ‘Giriş' seçeneğine tıkayınız.

E-OKUL VBS TELEFONA NASIL İNDİRİLİR?

e-okul VBS sistemine telefondan da giriş oldukça kolaydır. App Store ya da Google Play Store'dan "MEB E-OKUL VBS" uygulamasını indirerek kolaylıkla sisteme giriş yapabilirsiniz.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN