Back To Top
Eczaneler saat kaçta kapanıyor? 2019 eczane kapanma saatleri

Eczaneler saat kaçta kapanıyor? 2019 eczane kapanma saatleri

Eczaneler saat kaçta kapanıyor? 2019 eczane kapanma saatleri
- A +

Eczaneler saat kaçta kapanıyor? 2019 eczane kapanma saatleri ve nöbetçi eczanelerin nasıl bulunabileceği konuları araştırılıyor. Hafta içi 08.30'dan 19.00'a kadar açık olan eczaneler hafta sonu cumartesi günü 09.00'dan 13.00'a kadar çalışıyor. İşte detaylar...

 Eczaneler saat kaçta kapanıyor? 2019 eczane kapanma saatleri merak ediliyor. Eczanelerin çalışma saatleri akşam saatlerinde eczanede işi olan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İşte, eczane çalışma saatleri ve saat kaçta kapanıyor sorusunun yanıtı...

ECZANE ÇALIŞMA SAATLERİ

Eczanelerin hafta içi mesai saatleri 08:30 – 19:00 saatleri arasındadır.

Öğle yemeği molaları yoktur.

Cumartesi günleri ise 09:00 ile 13:00 saatleri arası çalışmaktadırlar.

Pazar günleri nöbetçi eczaneler hariç tüm eczaneler kapalıdır. 

NÖBETÇİ ECZANE NASIL ÖĞRENİLİR?

Nöbetçi eczane listeleri, il sağlık müdürlüğü tarafından bölge eczacı odalarına, Türk Eczacıları Birliğine, il emniyet müdürlüklerine, garnizon komutanlıklarına, danışma servislerine, yataklı tedavi kurumlarına, mahalli veya ulusal gazetelere ve ilgili olabilecek diğer kurumlara gönderilir. Ayrıca nöbetçi eczanelerin isim ve adreslerini gösteren listeler il sağlık müdürlüğünün internet sitesinde ilân edilir.

Gece nöbet tutacak eczanelerin gece boyunca kapılarının açık olması zorunlu değildir. Ancak eczane sahip ve mesul müdürünün veya ikinci eczacının, başvuru hâlinde gereken hizmeti yerine getirmesi zorunludur.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN