Back To Top
Emniyet, kış lastiği denetimlerinde 940 aracı trafikten men etti

Emniyet, kış lastiği denetimlerinde 940 aracı trafikten men etti

 - Son Güncelleme: 13.01.2020 Pazartesi 20:33
Emniyet, kış lastiği denetimlerinde 940 aracı trafikten men etti
- A +

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen kış lastiği denetiminde 940 araç trafikten men edildi.

Ülke genelinde kış lastiği denetimi gerçekleştirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada denetimlerde 940 aracın trafikten men edildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

* Ülkemizde şehirlerarası karayollarında yolcu veya eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kalan 4 aylık dönemde kış lastiği kullanılması zorunludur. İl sınırları içerisinde ise kış lastiği uygulaması yapılıp/yapılmayacağı ortalama yerel sıcaklıklar dikkate alınarak ilgili Valiliklerce belirlenmektedir.

* Soğuk hava şartlarında, karlı ve buzlu yollarda güvenli bir trafik ortamının sağlanması, uygunsuz lastik kullanımından kaynaklı trafik kazalarının önlenmesi amacıyla 11-12 Ocak 2020 tarihlerinde ülke genelinde 'Kış Lastiği' kullanımına yönelik özel denetim gerçekleştirildi.

* Yapılan denetimde;

* 127.700 araç/sürücü kontrol edildi,

*492 aracın zorunluluk kapsamında olduğu halde kış lastiği kullanmadığı tespit edildi,

* 940 araç trafikten men edildi,

* Toplam 13.415 trafik kural ihlali tespit edilerek işlem yapıldı.

* Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülerimize öncelikli olarak kendi can güvenliklerinin sağlanması için trafik kurallarının önemi ve bu kurallara uymaları hususu hatırlatılır, bu denetimlerin sürekli olacağının bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN