Back To Top
Erdoğan: Türk siyaseti açısından utanç verici sahnelere şahit oluyoruz

Erdoğan: Türk siyaseti açısından utanç verici sahnelere şahit oluyoruz

 - Son Güncelleme: 13.02.2019 Çarşamba 16:59
Erdoğan: Türk siyaseti açısından utanç verici sahnelere şahit oluyoruz
- A +

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mamak'taki Üreğil Millet Bahçesi'nde düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. Konuşmasında sert eleştirilerde bulunana Erdoğan, "3-5 oy daha fazla alabilmek için gittiler terör örgütlerinin siyasi uzantılarıyla pazarlığa oturdular. Türk siyaseti açısından gerçekten utanç verici sahnelere şahit oluyoruz. Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu parti olmakla övünen CHP’de Kandil’deki terör baronlarının sözü geçiyor" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Burada Ankara'nın en büyük millet bahçesi açılıyor. Mamaklı kardeşlerim temiz bir ortamda güzel vakit geçirebilecek.

Evlatlarımız doğaya yeşile toprağa olan özlemlerini giderebilecek.

CHP'nin başını çektiği yıkım ittifakı 31 Mart'ı 17 yılın hesaplaşması olarak görüyor.

Yanlarına Kandil’den verilen emirle bölücü terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP’Yi, İYİ Parti’yi, SP’yi almışlar. Bu zillet, illet ittifakı. Biz ise cumhur ittifakıyız.

Son günlerde kendilerini iyice kaybettiler. Daha önce milleti denize dökmekten bahsediyorlardı. Şimdi mezar kazmaktan bahsediyorlar. TV ekranlarında yorumcuları, sözde sanatçıları aracılığıyla size, bize olmadık hakaretler ediyorlar.

19-02/13/recep-tayyip-erdogan-1.jpg

Şahsımı ipe götürmekle, zehirlemekle tehdit edecek kadar zıvanadan çıktı. Gezi’de, 17-25 Aralık’ta tankla tüfekle 15 Temmuz’da başaramadıklarını şimdi başka bir yolla yapmaya çalışıyorlar.

'CHP'DE TERÖR BARONLARININ SÖZÜ GEÇİYOR'

3-5 oy daha fazla alabilmek için gittiler terör örgütlerinin siyasi uzantılarıyla pazarlığa oturdular. Türk siyaseti açısından gerçekten utanç verici sahnelere şahit oluyoruz. Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu parti olmakla övünen CHP’de Kandil’deki terör baronlarının sözü geçiyor.

Ankara’da cumhur ittifakı olarak MHP ile beraberiz. Karşımızda CHP, HDP, İYİ Parti, SP… Bunlarda dörtlü malum zillet, illet ittifakı. Bu partinin çoğu belediye başkan adaylarını lobiler, terör örgütleri, marjinal çevreler belirliyor.

19-02/13/recep-tayyip-erdogan-3.jpg

'CHP, ÇÖP, ÇUKUR, ÇAMUR DEMEKTİR'

CHP Genel Başkanı’nın yardımcıları partinin bu durumuna isyan etmeye başladı. Bunların doğru bir işleri yok. Devri iktidarlarında Türkiye’ye kazandırdıkları eli yüzü düzgün tek bir eserleri yok. CHP, çöp, çukur, çamur demektir. CHP, yokluk, yoksulluk, yolsuzluk, hırsızlık, haksızlık, kavga, kaos, kutuplaşma demektir. CHP, bakımsızlık, beceriksizlik demektir. Bunlara 3 koyun verseniz Çubuk çayının kenarında güt deseniz bunu bile beceremezler, kaybedip gelirler. Biz hedeflerimizi karşımızdakilerin çapsızlığına göre değil milletimizin ihtiyaçlarına göre yapıyoruz. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapmak için mücadele ediyoruz.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN