Back To Top
Erdoğan'dan '120 saat' açıklaması: Verilen söz tutulmadı, gereken adımı atacağız

Erdoğan'dan '120 saat' açıklaması: Verilen söz tutulmadı, gereken adımı atacağız

 - Son Güncelleme: 22.10.2019 Salı 22:40
Erdoğan\'dan \'120 saat\' açıklaması: Verilen söz tutulmadı, gereken adımı atacağız
- A +

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütü YPG/PKK'nın güvenli bölgeden çekilmesi için verilen 120 saatlik sürenin dolduğunu bildirdi. Erdoğan, "Verilen sözler tam manası ile yerine gelmiş değil. Döner dönmez kesin neticeleri alacağız durum böyle ise atmamız gereken adımları atacağız" dedi.

Barış Pınarı Harekatı sonrası ABD ile yapılan mütabakat sonucu terör örgütü YPG'ye güvenli bölgeyi terk etmesi için tanınan 120 saatlik süre sona erdi.

ERDOĞAN: GEREKEN ADIMI ATACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya dönüşü uçakta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "ABD ile mutabakatta süre bu gece 22.00'de doluyor. Verilen sözler tam manası ile yerine gelmiş değil. Döner dönmez kesin neticeleri alacağız durum böyle ise atmamız gereken adımları atacağız.Taviz verecek olursak terör örgütünün önünü açmış oluruz." ifadelerini kullandı.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN