Erdoğan'dan Soros çıkışı: Sorosçular gazetecileri satın alıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Azerbaycanlı bir gazeteci arasındaki "Sorosçu" diyaloğu gündem oldu. Muhabire, Aliyev'in "Bu Sorosçu" demesi üzerine Erdoğan, "Sakın öyle bir iş yapmayasın" diye uyarıda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Siyasi Topluluğu Zirvesi'ne katılmak üzere Çekya'ya gitti. Erdoğan, tüm dünyanın yakından takip ettiği zirve öncesinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve Fransa Cumhurbaşkanı Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir araya geldi.

Daha sonra Avrupa Siyasi Topluluğu (AST) Zirvesi'nin gerçekleştirileceği Prag Kalesi'ne giriş yapan Erdoğan, burada Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile sohbet ederek ilerlerken Azeri basınına açıklamalarda bulundu.

SOROS ÇIKIŞI

İlham Aliyev'in Azadlıq Radyosu muhabiri için "Bunlar Sorosçular" ifadesini kullanması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan "Dikkat et bu Sorosçular gazetecileri satın alıyor. Sakın öyle bir iş yapmayasın" diyerek uyarıda bulundu.