Eski milletvekilinin aracına molotoflu saldırı: Koordineli yapılmış bir terör eylemi

İstanbul Maltepe'de kimliği belirsiz kişi ya da kişiler 23. Dönem AK Parti Milletvekili Mahmut Dede'nin aracına molotofkokteylli saldırı düzenledi. Sabah saatlerinde meydana gelen olay sonrasında araçta maddi hasar meydana gelirsen Dede olayı 'koordineli yapılmış terör eylemi' olarak tanımlayarak "Bu bir terör eylemine benziyor. Düzenli ve koordineli yapılmış bir terör eylemi" açıklamasında bulundu.

İstanbul Maltepe'de, 23. Dönem AK Parti Milletvekili Mahmut Dede'nin aracına kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce molotofkokteylli saldırı düzenlendi. Dede'nin aracında maddi hasar meydana gelirken, polis olay yerinde inceleme yaptı.

Sabah saat 03.25 sularında İstanbul Maltepe Zümrütevler Mahallesi'nde meydana gelen olayda kimliği belirsiz kişi ya da kişiler 23. Dönem AK Parti Nevşehir Milletvekili Mahmut Dede'nin, işyerinin önünde park halinde bulunan aracına molotofkokteylli saldırı düzenledi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri molotofun neden olduğu yangını kısa sürede söndürürken araçta maddi hasar meydana geldi. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı incelemeler sonucunda, aracın arka camının taş yardımıyla kırıldığı ve kırılan yerden içeriye molotofkokteyli atıldığı tespit edildi.

Çevrede uzun süre inceleme yapan ekipler, elde edilen delilleri torbalara koyarak muhafaza altına aldı. Polis ekipleri saldırıyı gerçekleştiren kişi ya da kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

"KOORDİNELİ YAPILMIŞ BİR TERÖR EYLEMİ"

Saldırıyı 'koordineli yapılmış bir terör eylemi' olarak tanımlayan Mahmut Dede, olay hakkında şunları söyledi:

"Saat 03.25 sıraların da iş yerimize programlı ve molotof kokteylli bir terör saldırısı yapıldı. Hemen akabinde haberimiz oldu. Yangına müdahale edip söndürdüğümüzde arabamızın kullanılamaz hale geldiğini gördük. İtfaiye ve emniyet ekipleri, olay yerine gelerek bütün incelemeleri yaptılar, bütün delilleri topladılar. İnşaallah en kısa zamanda yapanlar bulunacaktır. Çünkü bu bir terör eylemine benziyor. Düzenli ve koordineli yapılmış bir terör eylemi.

SAAT 01.30 GİBİ İŞ YERİNDEN AYRILMIŞTIK

Güvenlik kameralarını izlediğimizde, biz zaten saat 01.30 gibi iş yerinden ayrılmıştık. Olayı yapmadan önce yan binanın merdivenine oturuyorlar. Birisi önceden hazırlanmış poşet içerisindeki taşı arabanın arkasından alıyor, diğeri ise molotof kokteyl şişesindeki ateşi yakıyor ve hızlıca arabaya geliyorlar. Güvenli yerde park halindeki aracımın camını biri taşla kırıyor, arkasından diğeri hızlı şekilde molotofu atıyor ve kaçıyorlar. Görüntüler bunlardan ibaret’’

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN