Back To Top
Fatih Portakal kimdir? Eşi ve çocukları...

Fatih Portakal kimdir? Eşi ve çocukları...

Fatih Portakal kimdir? Eşi ve çocukları...
- A +

Fatih Portakal kimdir? Eşi ailesi ve çocukları hakkında merak edilen detaylar haberimizde. aydın Nazilli doğumlu Fatih Portakal'ın özel hayatı ve ailesi google gibi arama motorlarında araştırılıyor. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme bölümü mezunu olan Fatih Portakal kariyerine gazeteci ve televizyoncu olarak devam etmiştir.

Fatih Portakal kimdir? Eşi ailesi ve çocukları hakkındaki ayrıntılar haberimizde.  Avustralya'da restoran işletmecisiyken Türkiye'de gazetecilik yapman Fatih Portakal'ın hayatı, eğitimi ve ailesi hakkındaki ayrıntıları merak eden vatandaşlar için derledik...

18-12/16/fatih-portakal-kimdir.jpg

FATİH PORTAKAL KİMDİR? 

Fatih Portakal Biyografisi
Doğum Yeri : Aydın/ Türkiye
Doğum Tarihi : 2.2.1967

Fatih Portakal 2 Şubat 1967, Nazilli, Türk gazeteci ve sunucu.

İlköğrenimini Nazilli'de; liseyi İzmir Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde tamamladı. 1994 yılında yüksek lisans ve yabancı dil eğitimini yapmak üzere Avustralya'ya gitti.

Fatih Portakal, eğitimi sonrasında Avustralya'da ünlü bir restoranı bir müddetliğine işletti. 1997 yılında Türkiye'ye döndü. Armağan Toper ile evlendi. 1997-2005 yıllarında Star TV'de muhabir olarak çalıştı. 2005 yılında gazeteci Mehmet Ali Birand'ın teklifi üzerine Kanal D'ye geçti. 2010 yılının Mayıs ayında FOX'un habercilerinden İrfan Değirmenci'nin teklifi üzerine FOX'a geçti.

18-12/16/fatih-portakal-kimdir-esi.jpg

Fatih Portakal, 2010-2013 yılları arasında FOX'ta Çalar Saat programı sunuculuğu yaptı. 2013'ün Eylül ayında FOX'taki kadın habercilerinden Nazlı Tolga'nın evlenerek yurtdışına yerleşmesi gereğince Fox Ana Haber programı sunuculuğu işini bırakması üzerine programı sunmaya başladı. Ayrıca Fatih Portakal ile Türkiye'nin Trendleri adlı programı da sunmaktadır.

Aydınlı sunucu, 43. Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Erkek Haber Sunucusu" ödülüne layık görülmüştür.

Eserleri
Ses'SİZ (2012)
Aklımla Dalga Geçme (2016)

18-12/16/fatih-portakalin-esi-armagan-portakal.jpg

FATİH PORTAKAL'IN EŞİ ARMAĞAN PORTAKAL ÇİFTÇİ OLDU

Fatih Portakal'ın eşi Armağan Portakal İzmir'de çiftçilik yapıyor. Fatih Portakal'ın eşi İstanbul'u bıraktı köylü oldu. Armağan Portakal kurduğu çiftlikte ürettiklerini satarak geçinmeye başladı. FOX'un başarılı anchormanı Fatih Portakal ile eşi Armağan Portakal'ın mutlu bir evlilikleri var. Fatih Portakal habercilik dünyasında ana haber bülteni sunarken karısı Armağan Portakal da toprakla ve çiftlik hayatıyla uğraşıyor. İstanbul'daki hayatını bir kenara bırakıp İzmir Seferihisar'a yerleşen Armağan Portakal, zeytin yetiştiriyor, tavuk besliyor ve tam bir köylü gibi yaşıyor.

Armağan Portakal'ın çiftçi olmasının hikayesine geçmeden önce çiftin instagram hesabından bir görüntülerini verelim. Fatih Portakal ile Armağan Portakal'ın düğün günlerinden bir fotoğraf bu... Fatih Portakal ile eşi Armağan Portakal 1997 yılında evlendiler. 20 yılı deviren evliliklerinde çocukları olmayan çift, birbirlerine hayli düşkünler.

Armağan Portakal'ın çiftçilikten önce İstanbul'da çok başarılı bir iş hayatı vardı. 1992 yılında başladığı çalışma hayatında Armağan portakal, Türkiye'nin önemli firmalarında pazarlama bölümlerinde üst düzey yöneticilik yaptı. Fatih Portakal henüz şöhret olmamışken eşi üst düzey yönetici olarak iş dünyasında biliniyordu.

18-12/16/fatih-portakal-kim.jpg

Armağan Portakal'ın yaşamı eşi tanınan bir anchorman olunca değişti. Plazalardaki yoğun çalışma hayatına bir nokta koymaya karar veren Armağan Portakal, İzmir'in Seferihisar İlçesi'nde satın aldığı araziyle, hayatında yepyeni bir döneme başladı.

Üzerinde zeytin ağaçları bulunan araziye 'genç güçlü' anlamına gelen 'Torlak Çiftliği' adını koyan Portakal, yıllardır sürdürdüğü şehir hayatından tarım ve toprak hayatına geçiş yaptı. Armağan Portakal, ilk olarak var olan zeytinlerin yanına yenilerini dikti. Tavuk yetiştirip arıcılık yaptı.

Fatih Portakal kimdir? Eşi ailesi ve çocukları hakkında merak edilen detaylar haberimizde. aydın Nazilli doğumlu Fatih Portakal'ın özel hayatı ve ailesi google gibi arama motorlarında araştırılıyor. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme bölümü mezunu olan Fatih Portakal kariyerine gazeteci ve televizyoncu olarak devam etmiştir.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN