Fren yerine gaza basan sürücü faciaya neden oluyordu

Tuzla'da şans eseri faciadan dönüldü. İddiaya göre fren yerine gaz pedalına basan otomobil sürücüsü kasap dükkanının cam korkuluklarından içeri girdi. Hızını alamayan araç, 3 otomobile çarptıktan sonra durabildi. Bir yayanın da ölümden döndüğü anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Tuzla'da iddiaya göre otomobiliyle cadde üzerinde seyir halinde giden Yasemin Ural, düşen çantası almak için öne eğildi. O esnada fren yerine gaz pedalına basan Ural, otomobiliyle kasap dükkanının cam korkuluklarından içeri girdi. 3 otomobile de çarparak durabilen otomobil maddi hasara sebep oldu.

KALDIRIMDA YÜRÜYEN YAYAYI TEĞET GEÇTİ

Otomobilin bir anda kaldırıma çıktığı o anlarda, kaldırımda yürüyen bir yaya ölümden döndü. Hızla gelen otomobil, yayayı teğet geçti. Şans eseri ölü ve yaralı olmazken, facianın eşiğinden dönüldüğü o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

"ÖLÜM KALIM OLMADIĞI İÇİN KENDİMİZİ ŞANSLI HİSSEDİYORUZ"

Kasap dükkanının sahibi Salih Kayançiçek, "Sabah saatlerinde gelir gelmez şoka uğradık olanları gördükten sonra. Bir sürücü arkadaşımız direksiyon hakimiyetini kaybediyor. Böyle bir talihsiz olay oluyor. Ölüm kalım olmadığı için şanslı hissediyoruz kendimizi. Kadın, 'Çantamı alıyordum o arada direksiyon hakimiyetimi kaybettim. Frene basacağıma gaza bastım.' demiş. Zaten şoför buradan geçtiği zaman hiçbir şey hatırlamıyor benim anladığım kadarıyla. En son çarpıp orada duruyor. Bize aktarılan bu. Şuradan geliyor 3 dükkanımız zarar görüyor. Sonra 3 araca vurup, ileride en sonunda freni tutuyor, aklına geliyor. Frene basıyor arabayı durdurabiliyor" dedi