Back To Top
Geriye sadece iyilik kalacak... İhtiyar evlattan 99'luk anneye şefkat eli

Geriye sadece iyilik kalacak... İhtiyar evlattan 99'luk anneye şefkat eli

 - Son Güncelleme: 15.12.2019 Pazar 12:45
Geriye sadece iyilik kalacak... İhtiyar evlattan 99\'luk anneye şefkat eli
- A +

Burdur'da böbrek yetmezliği, şeker hastalığı ve yüksek tansiyon gibi hastalıklarla mücadele eden 65 yaşındaki Mustafa Altınkaynak, 10 yıl önce yatalak hale gelen 99 yaşındaki kanser hastası annesinin tüm ihtiyaçlarıyla ilgileniyor. Annesini mutluluğu için gece gündüz demeden bir şeyler yapmaya çalıştığını ifade eden Altınkaynak "Yatırıyorum, kaldırıyorum, bezini değiştiriyorum. Kirlettiği elbiselerini her gün yıkıyorum. Annemi seviyorum. Herkes kendi dünyasına çekilmiş. Geriye sadece iyilik kaldığı unutulmamalı" diye konuştu.

Burdur'da annesinin ve kendisinin emekli maaşı olan babasından kalma berber dükkanını işleterek geçinmeye çalışan 62 yaşındaki Mustafa Altınkaynak, 10 yıl önce yatalak hale gelen meme kanseri annesi Sıddıka Altınkaynak ile büyük bir özveriyle ilgileniyor.

"EN BÜYÜK ZENGİNLİK, ONUN HAYIR DUASI"

İki kız kardeşi evli olan bir çocuk babası Altınkaynak, böbrek yetmezliği, şeker hastalığı ve yüksek tansiyon gibi kendi rahatsızlıklarını bir kenara bırakıp, birlikte yaşadığı annesine bir bebek gibi bakıyor.

19-12/15/ana-manset-2-1576402597.jpg

Çocukluğunun geçtiği hatıralarla dolu 3 odalı ahşap evde, 1993'te kaybettiği babasının yokluğunu annesine hissettirmemeye çalışan Altınkaynak, annesinden aldığı bir hayır duasının en büyük zenginliği olduğunu, onun için her şeyi yapabileceğini söyledi.

"KİRLETTİĞİ ELBİSELERİ HER GÜN YIKIYORUM"

Annesini mutluluğu için gece gündüz demeden bir şeyler yapmaya çalıştığını vurgulayan Altınkaynak, şöyle konuştu:

19-12/15/ana-manset-2-1576402618.jpg

"Ben de böbrek ve tansiyon rahatsızlığımdan dolayı ilaç, şeker hastalığı için de insülin kullanıyorum. Yaşlılığından dolayı ameliyat dahi olamayan annem için ayaktayım. Annemin ağrıları artınca hastaneye götürüyorum. Yatırıyorum, kaldırıyorum, bezini değiştiriyorum. Kirlettiği elbiselerini her gün yıkıyorum. Annemi seviyorum. İnsan sağken kıymeti bilinmiyor ancak öldükten sonra anlıyor. Ölüm geldikten sonra bir daha ele geçmiyorlar. Allah'ın rızasına nail olmak için elimden geleni yapıyorum."

19-12/15/ana-manset-2-1576402634.jpg

"SONUMUZ TOPRAK, HEPİMİZ ÖLECEĞİZ"

Gençliğinde çok çalışkan olan annesinin durumuna çok üzüldüğünü belirten Altınkaynak, şunları kaydetti:

"Gece yarısı, 'Bir bardak çay ver ısınayım' diyor. Herkes uyurken yeter ki gönlü olsun diye birlikte çay içiyoruz. Ben de iyice yaşlandığımda inşallah bana da bakacak biri çıkar. Bugün bana yarın sana. Kendisi de dua ediyor. 'Allah bin kere senden razı olsun, sana da bakanlar bulunsun.' diyor. Günümüzde aileye bakacak kişi sayısı azaldı. Allah tüm hastalara şifasını versin. Herkes kendi dünyasına çekilmiş. Geriye sadece iyilik kaldığı unutulmamalı. Sonumuz toprak, hepimiz öleceğiz. Allah hayırlı ömür versin." 

19-12/15/ana-manset-2-1576402649.jpg

Anne Sıddıka Altınkaynak ise oğlundan çok memnun olduğunu söyledi.

BURDUR/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN