GSB personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS şartsız işçi alımı

GSB personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS şartsız işçi alımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yurtlarında ve idare merkezlerinde temizlik, güvenlik vb. pozisyonlarda istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacak. Başvurular sadece İŞKUR bürolarından ve esube.iskur.gov.tr internet adresinden yapılacak. İşte, GSB personel alımı başvuru ekranı...

Kamu kurumlarında kadrolu çalışmak isteyen vatandaşlar kamu iş ilanlarını yakından takip ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yayımladığı iş ilanının detayları belli oldu. GSB işçi alımı başvuru kılavuzuna göre, iş ilanına başvuracak adayların, çalışmak istedikleri GSB merkezinin il sınırlarında ikamet etmeleri gerekiyor.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Yeni eğitim-öğretim sezonunun başlamasına kısa süre kala Gençlik ve Spor Bakanlığı çeşitli kadrolarda 4 bin 346 personel alımı yapacak. KPSS şartı aranmayan başvurular, 23-27 Ağustos 2021 günleri arasında alınacak.

GSB İŞÇİ ALIMI İÇİN NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere temizlik görevlisi ile güvenlik görevlisi meslek kollarında sürekli işçi alımı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacak.

Başvurular belirtilen tarihler arasında esube.iskur.gov.tr internet adresinden yapılacak.

İnternet adresine giriş yapıldıktan sonra, adaylar 'İş Arayan' linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilecek.

Aynı zamanda hizmet noktalarından ve ALO 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilecek.

GSB PERSONEL ALIMI KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) kura çekimi yapılmak için gönderdiği listede yer alan adayların, kura çekimi 15 Eylül 2021 Çarşamba günü gerçekleşecek. Kura çekim yeri daha sonra Bakanlığın internet sitesinde yayımlanacak.

İŞKUR İŞ İLANI SAYFASI

gsb.jpg

GSB İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI (GENEL)

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

b) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

c) 18 yaşını tamamlamış olmak (23.08.2003 ve öncesi doğumlu olmak).

d) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

e) Özel kanun veya diğer mevzuatta yer alan şartları taşımak.

f) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

g) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

h) Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

i) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

j) Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak.

k) Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

l) Başvurduğu kadronun bulunduğu il sınırlarında ikamet etmek.

m) Başvuru yaptığı kadro için aranan cinsiyet şartını taşımak.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN