Back To Top
Hafta sonu yurtta hava durumu nasıl olacak?

Hafta sonu yurtta hava durumu nasıl olacak?

 - Son Güncelleme: 20.01.2019 Pazar 09:35
Hafta sonu yurtta hava durumu nasıl olacak?
- A +

Meteoroloji’den son dakika hava durumu açıklaması geldi. Yurtta hava sıcaklığı artıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son dakika hava durumu açıklamasına göre; hava sıcaklığı ülke genelinde 1 ila 3 derece artacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Sivas, Kayseri, Ordu, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Hakkari, Şırnak, Batman, Siirt, Mardin çevrelerinin karlakarışık yağmur ve kar yağışlı, yarın öğle saatlerinden sonra Aydın’ın kıyı ilçelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Ege ve Göller Yöresi ile İstanbul, Yalova, Bursa ve Antalya çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, bu gece saatlerinden sonra Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olması beklenen yağışların; bugün öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2.) ve yer yer çok kuvvetli, gece saatlerinden sonra Antalya çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı yurtta ülkenin iç ve kuzeydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise Güney ve Güneydoğu yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir.

19-01/20/hava-durumu.jpg

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu 7

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı 13

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 14

Adana: Parçalı bulutlu 14

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı 13

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 13

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 11

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu -10

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 7

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Sivas ve Kayseri çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hedisesi bekleniyor.

ANKARA -5°C, 6°C
Parçalı bulutlu

CANKIRI -7°C, 4°C
Parçalı bulutlu

ESKISEHIR -8°C, 3°C
Parçalı bulutlu

KONYA -4°C, 5°C
Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hedisesi bekleniyor.

BARTIN -2°C, 9°C
Çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

BOLU -7°C, 3°C
Parçalı ve az bulutlu

DÜZCE -2°C, 9°C
Çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

ZONGULDAK 1°C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu


ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatıdan kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hedisesi bekleniyor.

AMASYA -5°C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu

ÇORUM -8°C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN 2°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 2°C, 8°C
Çok bulutlu, gece saatlerine kadar kıyıları karla karışık yağmur, iç kesimleri kar yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Van, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde bölgenin batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hedisesi bekleniyor.

BİNGÖL -9°C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM -17°C, -5°C
Parçalı ve çok bulutlu

KARS -18°C, -6°C
Çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

MUŞ -8°C, -3°C
Parçalı ve çok bulutlu


GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR -4°C, 7°C
Parçalı bulutlu

GAZIANTEP -2°C, 8°C
Parçalı bulutlu

SIIRT 0°C, 5°C
Çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

ŞANLIURFA -1°C, 9°C
Parçalı bulutlu

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN