Back To Top
Hakimlik sınavı ne zaman? 2019 Adalet Bakanlığı 1300 hakim savcı alımı yapacak

Hakimlik sınavı ne zaman? 2019 Adalet Bakanlığı 1300 hakim savcı alımı yapacak

Hakimlik sınavı ne zaman? 2019 Adalet Bakanlığı 1300 hakim savcı alımı yapacak
- A +

Hakimlik sınavı 2019 yılında heyecanla bekleniyor. Adalet Bakanlığı 1300 hakim savcı alımı yapacak. Başvurularla ilgili henüz net bir tarih belirtilmese de Kasım ayında alınmaya başlayacağı tahmin ediliyor. Bakan Gül, yıl sonuna kadar alımların gerçekleştirileceğini duyurdu.

Adalet Bakanlığı hakim savcı alımının ne zaman yapılacağı net olarak belirtilmese de yıl sonuna kadar sınavın gerçekleştirileceği ifade edildi. Geçtiğimiz yıl Adalet Bakanlığı hakim savcı alımı üç ayrı grup için 29 Aralık 2018 tarihinde yapılmıştı.

ADALET BAKANLIĞI HAKİM SAVCI ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK? 

Adalet Bakanlığı hakim savcı alımı başvurularının nasıl yapılacağı ile ilgili bilgilerin de yine Bakanlık tarafından önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

1300 HAKİM VE SAVCI ALINACAK

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül 2019 sonuna kadar 1300 hakim ve savcı alacağını duyurmuştu. 

Geçtiğimiz sene ise yine Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yapılan bir açıklamada "Yaklaşık yılda 4 -5 bin civarında hakim savcı almayı planlıyoruz. Daha çok mezun olduktan sonra arkadaşlarımızın bilgileri tazeyken hemen mesleğe girsinler diye her yıl Kasım ayında mezuniyete entegre şekilde hakim savcı adaylarımızı alacağız" şeklinde bir açıklama yapılmıştı.

Bu durumda alımların kasım ayında yapılmasına da muhtemel olarak bakılıyor.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN