Back To Top
Hakkari'de eylem ve etkinliklere 15 gün geçici yasak

Hakkari'de eylem ve etkinliklere 15 gün geçici yasak

 - Son Güncelleme: 12.02.2019 Salı 09:44
Hakkari\'de eylem ve etkinliklere 15 gün geçici yasak
- A +

Hakkari'de HDP Milletvekili Leyla Güven'e destek amaçlı basın açıklaması ve toplantı gibi her türlü eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in başlattığı açlık grevi ile ilgili illerden milletvekillerinin katılımıyla 15 Şubat'ta basın açıklaması ve yürüyüşlerin planlandığı belirtildi.

Söz konusu etkinliklerin, terör örgütleri ve marjinal gruplarca kargaşa ortamı oluşturmak amacıyla hedef olarak seçilebileceği ve toplumsal barışı zedeleyebilecek provokatif eylemlere tevessül edilebileceği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu eylemlerin konusu ve içeriği itibarıyla kamu düzeni ve güvenliğine olumsuz etki edebilecek, toplumun refah, huzur ve mutluluğu ile bağdaşmayacak nitelikte, ayrıca terör örgütlerinin karşıt görüşlü kişi ve gruplara yönelik canlı bomba, suikast, silahlı saldırı ve benzeri eylemlerin yapılabileceği göz önünde bulundurulduğunda, genel sağlığı veya başkalarının hak ve özgürlüklerini ciddi şekilde bozacak olaylara sebebiyet verilebileceği, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki suçların işlenerek halk üzerinde infiale sebep olabileceğine dair açık ve yakın tehlike olduğu değerlendirmektedir."

Açıklamada, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla 15 gün boyunca il merkezi ve ilçelerde açık ve kapalı alanlarda düzenlenecek her türlü eylem ve etkinliklerin yasaklandığı kaydedildi.

HAKKARİ/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN