Back To Top
Halis Aygün kimdir? ÖSYM Başkanlığına atanan Halis Aygün nereli kaç yaşında?

Halis Aygün kimdir? ÖSYM Başkanlığına atanan Halis Aygün nereli kaç yaşında?

 - Son Güncelleme: 06.09.2018 Perşembe 12:03
Halis Aygün kimdir? ÖSYM Başkanlığına atanan Halis Aygün nereli kaç yaşında?
- A +

Yazımızda Halis Aygün kimdir? ÖSYM Başkanlığına atanan Halis Aygün nereli kaç yaşında? sorularının yanıtını bulabilirsiniz. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile ÖSYM Başkanlığına atanan Halis Aygün'ün hayatı ve daha önce nerelerde görev yaptığı merak ediliyor.

ÖSYM Başkanlığına atanan Halis Aygün nereli kaç yaşında? Halis Aygün kimdir? soruları Cumhurbaşkanı kararı ile  ÖSYM Başkanlığına atanmasından sonra googlede trend oldu.  Haberimizde Halis Aygün'ün hayatına dair merak edilenleri bulabilirsiniz. Aygün'ün daha önce nerelerde görev yaptığını da sizlert için derledik. İşte Halis Aygün hakkında merak edilenler...

Ölçme, Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına Prof. Dr. Halis Aygün’ü atandı. Yapılan bu atamadan sonra 'Halis Aygün kimdir?' sorusu sorulmaya başlandı. ÖSYM Başkanlığına atama yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 2, 3 ve 7'nci maddeleri gereğince, ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Halis Aygün atandı.

18-09/06/halis-aygun-1536225603.jpg

HALİS AYGÜN KİMDİR? 

Prof. Dr. Halis Aygün, 1968 yılında Giresun Şebinkarahisar’da doğdu. Aygün aslen Giresunludur.

HALİS AYGÜN NERELERDE GÖREV YAPTI? 

1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden mezun olan Aygün, Yüksek Lisansını 1992 yılında aynı üniversitede tamamladı. Aygün, doktorasını 1997'de London City University'de tamamladı. 1989-1993 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Matematik Bölümü, Topoloji Anabilim Dalında araştırma görevlisi olan Aygün, Kocaeli Üniversitesi'nde 1998'de yardımcı doçent, 2000'de doçent ve 2006 yılında da profesör unvanını aldı.

18-09/06/niversite-halis-aygun.jpg

5 ÜNİVERSİTEYE REKTÖR ATANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Erciyes Üniversitesi Rektörlüğüne Mustafa Çalış, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Tuncay Döğerlioğlu, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İbrahim Diler, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Niyazi Can, Kayseri Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ersan Arslan, Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Babür Özçelik, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Vural Kavuncu, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Samsun Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mahmut Aydın, Tarsus Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Orhan Aydın, Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu atandı.

Söz konusu atamalar, 2547 sayılı Kanunun 13’üncü ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 2, 3 ve 7’inci maddeleri gereğince uygun görüldü.

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN