25.01.2020  16:26

Haluk Levent, AHBAP'ın kasasındaki 384 bin lirayı AFAD'a bağışladı

Sivil toplum kuruluşu AHBAP'ın kurucu başkanı olan Haluk Levent, derneğin kasasındaki 384 bin lirayı Elazığ ve Malatya'da meydana gelen deprem bölgesinde kullanılması için AFAD'a bıraktığını duyurdu.

+
-

Başta Elazığ ve Malatya'yı etkileyen Anadolu depreminin ardından birçok sivil toplum kuruluşu depremzedelere yardım için harekete geçti.

Ünlü rock şarkıcısı Haluk Levent, kurucusu olduğu sivil toplum kuruluşu Anadolu Halk ve Barış Platformu'nu (AHBAP) bölge halkına yardım için harekete geçirdi.

AHBAP'TAN AFAD'A 384 BİN TL BAĞIŞ

Twitter hesabından açıklama yapan Levent, burs verdikleri para hariç, 384 bin liralık bir meblağı, başta kışlık çadır olmak üzere deprem bölgesindeki mağdurlara kullanılması için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) bağışladığını duyurdu.

2017'de kurulan AHBAP ile binlerce ihtiyaç sahiplerine ulaşan Haluk Levent'in, yardımlarla oluşturulan derneğin kasasındaki miktarı açıklaması ve AFAD'a bırakması, takdir topladı.

Haluk Levent'in paylaşımı şu şekilde:

20-01/25/2020-01-25_191411-vert.jpg

 

 

GÜNÜN VİDEOSU

Annesiz kalan kuzular için ağladılar

Türkiye’nin İran sınırında meydana gelen iki deprem nedeniyle Van’ın Başkale ilçesinde sayıları binlere varan hayvan ölmüştü. Hayvan sahipleri öksüz kalan yavruları için gözyaşı döktü

DİĞER HABERLER
Otomobili bebekli kadının üzerine sürdü
Bayrampaşa'da polis silahlı saldırı
Her şeyi göze aldık
İki askerimiz şehit oldu
ABD, Hizbullah’ın liderini hedef aldı
Isparta'da korkutan deprem
Zonguldak’ta koronavirüs alarmı