Back To Top
HÜDA-PAR, Saadet Partisi'nin Kudüs mitingine katılacağını açıkladı

HÜDA-PAR, Saadet Partisi'nin Kudüs mitingine katılacağını açıkladı

 - Son Güncelleme: 07.02.2020 Cuma 22:42
HÜDA-PAR, Saadet Partisi\'nin Kudüs mitingine katılacağını açıkladı
- A +

HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam, Saadet Partisi'nin ABD'nin 'Yüzyılın Anlaşması' planına karşı pazar günü İstanbul'da düzenleyeceği Büyük Kudüs Mitingi'ne katılacaklarını duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 'Yüzyılın Anlaşması" olarak adlandırdığı sözde barış planını protesto etmek için 9 Şubat pazar günü saat 14.00'da Yenikapı miting alanında Büyük Kudüs Mitingi düzenlenecek.

Sadece Filistin ve Türk bayraklarının yer alacağı mitinge Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, tüm siyasi partilerin genel başkanlarını da davet etti.

HÜDA-PAR KUDÜS MİTİNGİNE KATILACAK

Saadet Partisi genel merkezini arayan HÜDA-PAR yetkilileri, HÜDA-PAR Genel Başkanı İshak Sağlam ile teşkilatların Kudüs mitingine katılacağını bildirdi.

20-02/07/2020-02-07_215811.jpg

"KUDÜS, ÜMMETİN ORTAK DAVASIDIR"

Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın sıradan bir İslam coğrafyası olmadığına dikkat çeken Sağlam, HÜDA PAR teşkilatlarına çağrıda bulundu. Sağlam, "Mescid-i Aksa, yeryüzünde ibadet için kurulan mescitlerin ikincisidir. Aynı zamanda ibadet etmek için, namaz kılmak için, sefere gidilecek mescitlerin de üçüncüsüdür. Mescid-i Aksa’ya ve Kudüs’e bu gözle bakıyoruz. Bu sadece Filistinlilerin davası değil, ümmetin ortak davasıdır. Bu nedenle her kim Kudüs meselesini Mescid-i Aksa meselesini gündeme getirip ümmetin bunun üzerinde yoğunlaşmasını sağlarsa, ümmet için güzel bir hizmet yapmış olacaktır" dedi.

"MEYDANLARI BOŞ BIRAKMAYALIM"

HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam şunları kaydetti:

"Evet, belki sadece sokaklara çıkıp bunu telin etmek tek başına yeterli olmayacak ama bu bir adımdır. Biz özellikle, Müslümanlara bu hakareti yapan, bu ihaneti yapan guruplara, güruha şunu haykıracağız: Ümmet; Kudüs'ün, Mescid-i Aksa'nın, siyonistlerin çizmesi altında ezilmesine asla razı olmayacaktır. Biz, özellikle bu etkinlikler vesilesiyle dünyaya bu mesajı vereceğiz ve dünyanın her yerinden, Kudüs’ün Müslümanların ortak sevdası olduğunu, Kudüs'ün Müslümanların ortak değeri olduğunu ilan edip haykıracağız. Bu nedenle bu pazar günü Diyarbakır, İstanbul ve Sakarya’da yapılacak olan etkinliklere halkımızın, çoluk çocuğunu alarak katılım göstermelerini, Kudüs’ün Müslümanların ortak malı ve sevdası olduğunu haykırmalarını istiyoruz. Bütün halkımıza, bu alanları boş bırakmamalarını ve en gür sesle işgal planlarını telin ettiklerini ilan etmelerini istiyoruz."

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN