10.02.2020  19:25

İBB yöneticisi Yeşim Meltem Şişli açığa alındı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, başörtülü kadın çalışana hakaret ettiği ileri sürülen İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin inceleme ve soruşturma tamamlanana kadar açığa alındığını söyledi.

+
-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) organize ettiği İSMEK kurslarında görevli bir grup başörtülü kadın çalışana hakaret ettiği ileri sürülen İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin açığa alındığı bildirildi.
Şişli’nin geçen yıl temmuz ayında göreve getirilmesinden kısa süre sonra İSMEK’in bölge sorumlusu 20 kadınla toplantı yaptığı, toplantıda başörtüsüne yönelik hakaret içerikli cümleler kurduğu öne sürülmüş, İBB de inceleme başlatıldığını duyurmuştu.
DHA akşam saatlerinde geçtiği haberinde, İmamoğlu’nun, İBB meclis toplantısında yaptığı açıklamada Şişli’nin 8 Şubat’ta istifa ettiğini belirttiğini, Şişli’nin, soruşturmanın selameti için görevinden istifa ettiğini, istifa dilekçesinin de yürürlüğe konduğunu söylediğini aktarmıştı..

İMAMOĞLU, ŞİŞLİ'NİN AÇIĞA ALINDIĞINI SÖYLEDİ

Ancak DHA, akşamın ilerleyen saatlerinde, İmamoğlu’nun, ‘Şişli’nin açığa alındığını söylediğini’ aktardı. Habere göre İmamoğlu, meclis toplantısı sırasında yaptığı açıklamada, İSMEK’li kadın yöneticilere sarf ettiği iddia edilen sözlerle ilgili hakkında inceleme ve soruşturma başlatılan genel sekreter yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin inceleme tamamlanana kadar açığa alındığını söyledi. İmamoğlu açığa alınma kararının Şişli’nin talebiyle gerçekleştiğini söyledi.

SORUŞTURMANIN SELAMETİ İÇİN GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Yeşim Meltem Şişli’nin 8 Şubat 2020 tarihi itibariyle dilekçeyle istifasını verdiğini bildiren İmamoğlu, Şişli’nin “31.01.2020 tarihinde tarafımı ve kurumumu hedef alan asılsız iftiraların kamuoyu oluşturma çabalarıyla Büyükşehir Belediyemizin kurumsal kimliğini yıpratma çabalarının boşa çıkarılması ve masumiyetimin kanıtlanması için 3 Şubat 2020 tarihinde tarafıma soruşturma açılmasını talep etmiş bulunmaktayım. İş bu soruşturmanın selameti açısından soruşturma süresince görevden uzaklaştırılmam hususunda tensiplerine arz ederim” yazılı dilekçesini okudu. İmamoğlu, “8 Şubat’ta bu dilekçeyi verdi. Biz de yürürlüğe koyduk. Şu anda Meltem hanımın istediği şahsi anlamda bir ona yükletilen, suçlatılan sürecin en doğru şekilde sorgulanması ve yargılanması” ifadelerini kullandı.

GÜNÜN VİDEOSU

Koronavirüs hastasına suni teneffüs

Koronavirüs salgını nedeniyle 2 bin 749 kişinin hayatını kaybettiği Çin''de, markette bir anda yere yığılan yaşlı adama bir doktorun her türlü riski göze alarak hiç düşünmeden suni solunum yapması sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

DİĞER HABERLER
Rusya yine Türkiye'yi suçladı
St. Antuan Kilisesi satışa çıkarıldı
Türkiye nasıl başardı?
Vatandaşlar parasını hemen alabilecek
Rus uçaklarını hedef almadık
AB yaptırımları genişletti
Koronavirüs turizmi de vurdu