Back To Top
İBB'den 'Halk Süt' ihalesi: 9 milyon litre süt alacak

İBB'den 'Halk Süt' ihalesi: 9 milyon litre süt alacak

 - Son Güncelleme: 09.01.2020 Perşembe 14:21
İBB\'den \'Halk Süt\' ihalesi: 9 milyon litre süt alacak
- A +

İBB, yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere 9 milyon litre süt alımı için ihale açtı. 'Yağlı, Uzun Ömürlü, İçme Sütü Mal Alımı' adı altında açan ihale, 6 Şubat'ta yapılacak.

İstanbul Belediye Başkanı (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bir süre önce tanıtımını yaptığı, 'İstanbul Halk Süt' projesinin hayata geçirilmesi için ihale açıldı.

İHALE 6 ŞUBAT'TA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

İBB Sosyal Hizmetler ve Bağımlılıkla Mücadele Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, 'Yağlı, Uzun Ömürlü, İçme Sütü Mal Alımı' adı altında açtığı ihale 6 Şubat'ta yapılacak.

​​Söz konusu ihalenin teknik şartnamesinde projenin amacı şöyle açıklandı:

"Başkanlığımız tarafından yürütülen İstanbul Halk Süt Projesi ile İstanbul'da ikamet eden yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelerimize ücretsiz süt desteği verilmesine yönelik ihtiyacın sağlıklı ve güvenilir şekilde karşılanması amaçlanmaktadır."

DAĞITIMI İBB YAPACAK

Alınacak 9 milyon litre sütün bir litrelik yağlı UHT süt olacağı belirtilen şartnamede, alınacak UHT içme sütün tüm üretim süreçlerinin 'Türk Gıda Kodeksi İçme Sütleri Tebliği'ne ve yürürlükteki 'TSE TS 1192'ye uygun olarak gerçekleştirileceği vurgulandı.

İhaleyi alacak olan firma sütleri, İstanbul'da İBB'nin belirleyeceği bir depoya teslim edecek. Dağıtımı ise İBB yapacak.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN