30.12.2019  11:44

İçimizi ısıtan kareler... Islanan köpekleri battaniyelere sardılar

Mersin'de büfe işleten Osman ve Ayşe Koç çifti, sağanak ile soğuktan etkilenen 3 köpeği battaniyeyle ısıtarak mama verdi. İçimizi ısıtan karelerin, ortaya çıkmasına sebep olan Ayşe Koç "Onlar şefkat ve sığınacak yer arıyor. Bu duruma duyarsız kalmamalıyız. Her esnaf bir yer açsa sokak hayvanlarımız sıkıntı çekmez" ifadelerini kullandı.

+
-

 Mersin'in Akdeniz ilçesinde büfe işleten Osman ve Ayşe Koç çifti, yağmurda kötü durumda olduğunu gördükleri köpekler için işyerlerinin önüne karton serdi. Karton üzerine sığınan üç köpeği battaniyeyle ısıtan çift, köpeklere mama vererek bakımlarını yaptı.

Büfe sahibi Osman Koç, köpeklere ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi. 

19-12/30/ana-manset-2-1577707265.jpg

"ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLUYORUZ"

Köpeklerin soğuktaki durumlarından etkilendiklerini dile getiren Koç "Bu davranışımızı gören vatandaşlar da mama alıp bize yardımcı oluyor. Yağmurda sokak hayvanları korunmak istiyor. Biz elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Sokak hayvanları için kış aylarında daha duyarlı olmamız gerekir. Duyarlı vatandaşların bu tür davranışları yapması gerekir" diye konuştu. 

19-12/30/ana-manset-2-1577707284.jpg

"ONLAR ŞEFKAT VE SIĞINAK YER ALIYOR"

Ayşe Koç ise köpeklerin soğukta kalmasına gönlünün razı olmadığını vurguladı. İnsanları duyarlı olmaya davet eden Koç, "Onlar şefkat ve sığınacak yer arıyor. Bu duruma duyarsız kalmamalıyız. Her esnaf bir yer açsa sokak hayvanlarımız sıkıntı çekmez" dedi.

MERSİN/AA

GÜNÜN VİDEOSU

Annesiz kalan kuzular için ağladılar

Türkiye’nin İran sınırında meydana gelen iki deprem nedeniyle Van’ın Başkale ilçesinde sayıları binlere varan hayvan ölmüştü. Hayvan sahipleri öksüz kalan yavruları için gözyaşı döktü

DİĞER HABERLER
Levent'e dev cami
Bahçeli'ye çok sert cevap
Nefes kesen operasyon
"HDP'nin kapatılması gerekir"
Kadınlardan 8 Mart talebi
Macera için kaçmışlar
'Yapmak zorunda kaldık'