09.02.2020  06:33

İdlib'e bir takviye daha... TSK gözlem noktalarına obüs sevkiyatı

Esad rejiminin, Türk askerini hedef alan saldırıları ile yine rejimin TSK gözlem noktalarının bulunduğu Serakib'i ele geçirmesinin ardından İdlib'e bir takviye daha gerçekleştirildi. Son olarak TSK, İdlib'deki gözlem noktalarına obüs ve mühimmat gönderdi.

+
-

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), İdlib'deki gözlem noktalarına obüs ve mühimmat takviyesi yaptı.

Türkiye'nin farklı birliklerinden gönderilen obüs ve mühimmatların yer aldığı askeri konvoy, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine ulaştı.

20-02/09/basliksiz-1-1581230280.jpg

Burada askeri personel tarafından TIR'lardan indirilen obüsler, geniş güvenlik önlemleri altında İdlib'deki gözlem noktalarına yönlendirildi. 

NE OLMUŞTU?

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib'de çatışmaların önlenmesi amacıyla bölgeye takviye için gönderilen Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına, rejim güçleri tarafından yoğun topçu atışı ile saldırıda bulunulduğu açıklamıştı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise "8 şehidimiz var, bunlardan 7'si asker biri bizimle beraber çalışan sivil kardeşimiz. Onların üzüntüsünü yaşıyoruz" diye konuşmuştu.

Esad rejimi unsurları ile İran destekli yabancı gruplardan oluşan rejim güçleri, Rusya'nın da hava desteğini alarak 6 Ocak'ta Serakib ilçe merkezini ele geçirmişti.

HATAY/AA

 

GÜNÜN VİDEOSU

Açız aç.. Açlıktan ölelim mi?

Çin yönetiminin soykırım politikaları uyguladığı Doğu Türkistan''da bulunan Gulca kentinde, Uygur Türkleri adeta açlığa terk edildi. Koronavirüs nedeniyle karantina uygulanan şehirde bir Uygur Türkü baba ''''Açız, açız! Açlıktan ölelim mi?'''' diyerek isyan etti...

DİĞER HABERLER
Bakan Bey çık artık telefona
Konya'da şiddetli deprem
Van'da tehlikeli gelişme
3 liseli kız sırra kadem bastı
6 yıldır gözlerini kırpamıyor
Çok büyük bir ayıp ve çirkinlik
Yardım derneğinden 10 milyonluk vurgun