Back To Top
İdlib'teki gözlem noktalarına gece yarısı askeri sevkiyat

İdlib'teki gözlem noktalarına gece yarısı askeri sevkiyat

 - Son Güncelleme: 10.02.2020 Pazartesi 04:44
İdlib\'teki gözlem noktalarına gece yarısı askeri sevkiyat
- A +

Türkiye'deki çeşitli birliklerden yola çıkan ve aralarında füze rampası, tank, mühimmat ve paletli zırhlı personel taşıyıcıları da bulunan askeri araçlar, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine ulaştı. Geniş güvenlik önlemleri altında gelen askeri araçlar gece saatlerinde İdlib'te bulunan gözlem noktalarına sevk edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından İdlib’de bulunan gözlem noktalarına gece saatlerinde askeri sevkiyat yapıldı.

KONVOY GÖZLEM NOKTASINA GÖNDERİLDİ

Türkiye'nin farklı birliklerinden gönderilen leopar tank, füze rampası, mühimmat ve paletli ZPT'lerin yer aldığı 60 askeri araçlık konvoy, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine ulaştı. Burada askeri personel tarafından indirilen tank ve ZPT'ler, güvenlik önlemi gerekçesiyle İdlib'deki gözlem noktalarına gönderilmek üzere sınır birliklerine yönlendirildi. Askeri araçların geçişi sırasında çocuklar askerlere sevgi gösterisinde bulundu.

20-02/10/idlib-e-gece-yarisi-askeri-sevkiyat-yapildi-12902295_5438_o.jpg

İDLİB'E GÖNDERİLEN ARAÇ SAYISI BİNİ BULDU

Reuters haber ajansına konuşan üst düzey bir yetkili, haftasonu yüzlerce askeri aracın da İdlib'deki gözlem noktalarına sevk edilmesiyle bu ay bölgeye gönderilen takviye araçların sayısının yaklaşık 1000 olduğunu söyledi.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN