17.02.2020  07:11

İlker Başbuğ: Bugün de FETÖ taktikleri kullanılıyor

İlker Başbuğ, avukatı İlkay Sezer aracılığı ile hakkındaki iddialara ilişkin sert bir açıklama yaptı. Sezer, "Müvekkilim adına bugün üretilen komplolar, FETÖ'nün geçmişte ürettiği senaryolara kamuoyu oluşturma süreçlerini hatırlatmakta" dedi.

+
-

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un avukatı İlkay Sezer, son günlerde Başbuğ hakkında çıkan iddialara ilişkin açıklama yaptı.

Sezer, "Son günlerde müvekkilimiz Sayın İlker Başbuğ’un adının hayali bazı senaryolarla gündeme getirildiğini görmekteyiz. Bugünlerde müvekkilimizin adının da karıştırıldığı hayali senaryolar, FETÖ’nün geçmişte ürettiği komploları ve bu komplolara zemin hazırlamak için yapılan kamuoyu oluşturma süreçlerini hatırlatmaktadır. Müvekkilimizin televizyon programında bir soruya vermiş olduğu yanıt, aslında bu konuya ilişkin Yargıtay’da 07 Ekim 2015 tarihinde ve TBMM araştırma komisyonunda 03 Kasım 2016 tarihinde dile getirdiği görüşlerinin tekrarından ibarettir" dedi.


İlkay Sezer.

HAYALİ KOMPLOLAR

Sezer "Netice olarak, verilen cevaba ilişkin üretilen komploların ne kadar akıl dışı olduğu görülmektedir. Müvekkilimiz için her şeyden önce vatan topraklarımızın ve milletimizin birlik, bütünlüğünün korunması gelmektedir. Bu nedenle de müvekkilimiz, gerekli gördüğü durumlarda, doğru bildiği hususları ifade etmektedir. Müvekkilimizin adını hayali komplolara karıştıranlara karşı yasal haklarımızın saklı olduğu kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerini kullandı. 

İSTANBUL/ANKA

 

 

DİĞER HABERLER
Kritik toplantı sona erdi
Demircan koronavirüs belirtilerini açıkladı
Huzurevindeki yaşlılar için önemli adım
Rize Valiliğinden karantina açıklaması
Ramazan nisan ayında başlayacak
Şaban ayını ibadetle geçirin
Tüm görüşler ertelendi