Back To Top
İmamoğlu da 'Kahramanın Yolculuğu' tartışmasına katıldı: Şerh koyuyorum

İmamoğlu da 'Kahramanın Yolculuğu' tartışmasına katıldı: Şerh koyuyorum

 - Son Güncelleme: 08.11.2019 Cuma 12:07
İmamoğlu da \'Kahramanın Yolculuğu\' tartışmasına katıldı: Şerh koyuyorum
- A +

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Canan Kaftancıoğlu'nun sert bir paylaşımla eleştirdiği kampanya direktörü Necati Özkan'ın “Kahramanın Yolculuğu” kitabıyla ilgili konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile kampanya direktörü Necati Özkan arasında tartışmaya sebep olan kitap hakkında açıklama yaptı.

Kaftancıoğlu, geçtiğimiz günlerde Necati Özkan'ın kaleme aldığı “Kahramanın Yolculuğu: Yeni Nesil Siyasetin Zaferi” adlı kitaba sosyal medya hesabından tepki göstermişti.

Kaftancıoğlu, Twitter hesabından paylatığı mesajda “Kahramanın hikayesini yazıyorum diyerek kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışan profesyoneller bilsinler ki; yalan, yanlış ve eksik verilerle Genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir!” ifadelerine yer vermişti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kampanya sürecini anlatan kitapla ilgili ilk kez konuştu.

Kitap hakkında bir açıklama yapan İmamoğlu, Özkan ile yıllardır beraber çalıştığını vurgulayarak söyledi:

DEĞERLİ BİR KATKI

“Kendisiyle organik bir tanışmamız var. Necati Bey'in profesyonel bir meslek yaşamı var. Benim de kendim olmak gibi bir huyum var. Onun da katkılarıyla önümüzdeki taşları temizlediği bize yol arkadaşlığı yaptığı bir süreç yaşıyoruz altı yıldır. 6 yıla sığdırdığımız en büyük başarı İstanbul seçimi.

"Kendi gözüyle bu sürecin nasıl bir süreç olduğunu kampanya dilinin neyi etkilediğini Necati Bey'in bu bakışı çok değerli bir bölüm. Herkesin bir bakışı olacaktır. Ama kitabın şu noktasına bir şerh koyuyorum o da şu; her ne kadar kendisi beni kahraman diye tanımlasa da ben kendimi kahraman diye tanımlamıyorum."

"Çünkü insan kendine kahraman dememeli, kahraman olmak büyük sorumluluk ister, zaman ister olgunluk ister. Ben sadece bir başlangıca imza atmış. Daha büyük bir imza atmak isteyen hizmet etmek isteyen bir belediye başkanıyım.”

KAFTANCIOĞLU SON SIRALARDA

Önsözü Ekrem İmamoğlu’na ait olan kitapta CHP’nin seçim stratejisi eleştiriliyor. Yazar Özkan, “CHP’nin kampanya anlayışı, seçimden birkaç hafta önce bulunan bir slogan ve şarkıya dayanan; seçimler arası dönemde yine kendi rutinine dönen bir anlayıştı. İletişimde devamlılık ve istikrar bu anlayışa ters geliyordu” diyor.

Kitapta kimlerin hangi görev aldığına da yer verilirken, birinci sırada gelen İmamoğlu’nun ardından ikinci Necati Özkan ve ardından Murat Ongun geliyor. İttifak ortağı İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu ismi 6’ncı sırada yer alırken, 31 mart seçimlerinde aday belirleme sürecinde yaşanan tartışmalar nedeniyle 28 Ocak’ta sosyal medya hesabından istifa eden ve ardından tekrar sosyal medyadan istifa kararından vazgeçtiğini duyuran Canan Kaftancıoğlu’nun isminin 9’uncu, yani son sırada yer alması dikkat çekiyor.

Kaftancıoğlu’nun, kitap için söylediği “Kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışan profesyoneller bilsinler ki; yalan, yanlış ve eksik verilerle genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir!” sözlerine yanıt vermeyen Necati Özkan, “Siyasetçilerin, akademisyenlerin başka bakış açısı olabilir. Bu kitapta bütün anlattıklarımı iletişimci bakış açısıyla anlatıyorum” dedi.

İSTANBUL / AJANSLAR

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN