Back To Top
İmamoğlu'ndan Bakan Turhan'a: Binalarımıza aslanlar gibi sahip çıkacağız

İmamoğlu'ndan Bakan Turhan'a: Binalarımıza aslanlar gibi sahip çıkacağız

 - Son Güncelleme: 22.10.2019 Salı 11:09
İmamoğlu\'ndan Bakan Turhan\'a: Binalarımıza aslanlar gibi sahip çıkacağız
- A +

Haydarpaşa ile Sirkeci garlarının İBB'ye verilmemesiyle ilgili, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın açıklamalarına yanıt veren İmamoğlu, "Bu tarihi binalarımıza aslanlar gibi sahip çıkacağız, bu yaptıklarınız yüzünden çok utanacaksınız" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haydarpaşa ve Sirkeci garlarının ihalesine ilişkin açıklamalarda bulunuyor. İmamoğlu'nun konuşmasından başlıklar şöyle:

"Sayın bakanın yaptığı açıklama, malum şirketin avukatı mı yoksa Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanı mı bu açıklamayı yaptı? İhalenin hediye edildiği şirketi ancak bu kadar savunabilirdi. Tarihe geçecek bir konuşma.

Yükleniyor...

Daha internet sitesi bile olmayan bir şirketin ihaleden bir gün önce 1 milyon liralık sermaye artışı yapması dikkat çekicidir. Bizi ikinci aşamaya bile davet etmediniz. Bu ülkenin atanmış bakanı bunu söyleyemez, mümkün değil.

'Modern bir kültür sanat alanı' yapacaklarını söylüyor şirketi, size projeyi mi gösterdi? TCDD'nin itibarını zedelediniz zaten. Sirkeci ve Haydarpaşa'yı bilmediğiniz herhangi birine vermeye çalışarak zedelemeyi siz yapıyorsunuz. İBB olarak tarihi binalarımıza aslanlar gibi sahip çıkacağız. Bu yaptıklarınıza çok utanacaksınız sayın Bakan. 16 milyon insan adına başvuru yaptık, sonuna kadar takipçisi olacağız. Başka bir motivasyonunuz var, anlamıyorum ama sonradan ortaya çıkacak."

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN