Back To Top
İmamoğlu'ndan Soylu'nun Diyarbakır tepkisine cevap: Bu da bir polemik

İmamoğlu'ndan Soylu'nun Diyarbakır tepkisine cevap: Bu da bir polemik

 - Son Güncelleme: 08.09.2019 Pazar 17:23
İmamoğlu\'ndan Soylu\'nun Diyarbakır tepkisine cevap: Bu da bir polemik
- A +

İçişleri Bakanı Soylu'nun Diyarbakır ziyaretiyle ilgili kendisine yönelttiği suçlamalara cevap veren İmamoğlu "Bu da bir polemik. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir belediye binasına gittim ben. Türkiye Cumhuriyeti hukukun, adalet siteminin seçime girmesinde hiçbir sorun yoktur dediği kişiyi ziyaret ettim" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Diyarbakır ziyaretiyle ilgili sözlerine "Türkiye Cumhuriyeti'nin bir belediye binasına gittim ben. Türkiye Cumhuriyeti hukukun, adalet sisteminin seçime girmesinde hiçbir sorun yoktur dediği kişiyi ziyaret ettim" dedi.

İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"(Süleyman Soylu'nun pejmürde sözü) Üzüldüğüm taraf devlet adamlığı diye bir tanımımız vardır bizim. Çok düşünüp az konuşmayı gerektiren bir pozisyon. Çünkü sizi milyonlarca insan dinliyor etkileniyor. Hatta dünya dinliyor. Dünya dinleyince ülkemiz adına yorum yapıyor. Dolayısıyla ülke içinde söylenen her cümle bizi ilgilendiriyor iyi ya da kötü siyaset alanı bu anlamda büyük bir düzelmeye muhtaç. Herkesin dikkatli konuşmaya insanları oturduğu yerden koltuğunu kullanmadan süreç yönetmeye ihtiyacı var. Başta da dediğim gibi önemsememiştim, polemik yapılıyor demiştim, ben de polemikten beslenmediğimi ifade etmiştim hala o noktadayım. Devlet adamlığının gerektirdiği hususu istiyorum. Söylenen sözler üzücüydü. Bir insanı karalamak hoş bir durum değil.

(Soylu'nun Diyarbakır ziyaretiyle ilgili sözleri) Bu da bir polemik. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir belediye binasına gittim ben. Türkiye Cumhuriyeti hukukun, adalet siteminin seçime girmesinde hiçbir sorun yoktur dediği kişiyi ziyaret ettim. Ben Türkiye Cumhuriyeti sınırında kim yaşıyorsa ben ona Atatürk fotoğrafı da hediye ederim her şeyi de ederim. Hediye edemeyenler utansın. Onlara da tavsiye ederim. Biz siyasi kuruluşların güçlenmesini sağlamalıyız. Bunu yarın ülkenin her yerinde Hakkari’de de Kars’ta da yaparım. Ben burda nasıl konuşuyorsam Diyarbakır'da da öyle konuşuyorum.

(Yenikapı'da sergilenen araçlar) Benim Yenikapı’yı gidip o araçlarla fotoğraf çektirmek diye bir amacım olmaz. Utanıyorum ben bu israftan. İsrafları ortaya çıkarmaya devam edeceğiz. Memleketin malına biz gözümüz gibi bakacağız. Şahıslardan belediye araç kiralayamaz. Bana ulaşmış bir bilgi yok. Çekecek farkları var mıdır bilmiyorum. Derhal gelip araçlarını alabilirler. Araç kira bedeli ve yakıt masrafları açıklanacak. İsrafın bedeli herkesle paylaşılacak."

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN