Back To Top
İmamoğlu'nun iptal ettiği metro ihalesine Erdoğan'dan talimat

İmamoğlu'nun iptal ettiği metro ihalesine Erdoğan'dan talimat

 - Son Güncelleme: 12.01.2020 Pazar 16:46
İmamoğlu\'nun iptal ettiği metro ihalesine Erdoğan\'dan talimat
- A +

İstanbul Başakşehir'de yapımı tamamlanmak üzere olan hastaneye ulaşımı sağlayacak metro çalışmasını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun özellikle durdurduğunu savunan Ulaştırma Bakanı Turhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın metro inşaatını devlet olarak yapılması talimatını verdiğini söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Turhan, Haziran ayında İstanbul'da açılacak şehir hastanesine yapılan metro ve karayolu inşaatı ihalelerini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun iptal ettiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyu duyunca hemen talimat verdiğini açıkladı.

20-01/12/1574945945347-cahit.jpgUlaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan

"İMAMOĞLU'NUN DERDİ İSTANBUL DEĞİL"

Turhan'ın açıklamalarının satır başları şu şekilde:

* Ekrem İmamoğlu'nun derdi İstanbul değil. Sadece devlete değil İBB'ye de ciddi gelirler sağlayacak bir projeye ihanet projesi demesi farklı niyetleri olduğunu gösteriyor. Günden güne değişen söylemleri de başkalarının verdiği fikirlerle konuşan bir belediye başkanı olduğunu gösteriyor.

"ŞEHİR HASTANESİNİN İNŞAATININ SONUNA GELDİK"

* İstanbul için çok önemli olan tüm ülkemizde hükümetimizin yaptığı şehir hastaneleri var. Dünyanın gıpta ile baktığı sağlık hizmeti veren projemiz var. Sağlık bakanımız bundan bir ay önce bana dedi ki 'Haziran ayında Başakşehir'de yaptığımız hastaneyi açacağız. Ama bu hastaneye ulaşacak olan metro ve karayolu altyapısı durduruldu.'

"METRO ÇALIŞMASINI ÖZELLİKLE DURDURDU"

*Dünyanın en son teknolojisiyle, donanımıyla konforuyla İstanbullulara hizmet verecek olan ve haziranda açılması planlanan bu hastanenin, ulaşım yolu ihalesi daha önceki yönetim tarafından yapılmış ve son aşamaya gelmiş olan metro istasyonunu özellikle durduruyor. Bu metro istasyonu hastanenin içerisinde.

"DEVLET OLARAK BİZ YAPACAĞIZ"

* İstanbullular tüm semtlerden gelip bu hastaneye ulaşımı sağlayan metro sistemini özellikle durdurdu ki hastane açılmasın diye. Böyle bir belediye başkanı yönetimi olabilir mi?

* 'Bunu hükümet yaptı, rant sağlar' diye bu projeyi durduruyor. Buradan tüm İstanbullulara tüm ülkenin insanına ben bunu şikayet ediyorum.

* Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuyu duyunca 'Biz İstanbulluları bu tür yöneticilere mi bırakacağız' dedi. Gereği neyse devlet olarak hükümet olarak biz yapacağız.

 

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN