Back To Top
Irak’ta yüzlerce kişi sudan zehirlendi

Irak’ta yüzlerce kişi sudan zehirlendi

 - Son Güncelleme: 23.08.2018 Perşembe 19:19
Irak’ta yüzlerce kişi sudan zehirlendi
- A +

Irak’ın Basra kentinde yüzlerce kişinin içme suyundan zehirlenerek hastaneye kaldırıldığı aktarıldı.

Irak’ın güneyindeki Basra kentinde yüzlerce kişinin kirli içme suyundan zehirlendiği bildirildi. Kentteki hastanelerin kirli sudan zehirlenen vatandaşlar tarafından doldurulduğu öğrenildi. Basra kentinin meclisi üyesi olan Karim Şawak, kirli su nedeniyle çok sayıda kişinin sudan zehirlenerek hastaneye kaldırıldığını onayladı. Basra kentinden eski milletvekili Fatima Zarkani, Irak hükümetine "Halkı bu felaketten hızla kurtarma" çağrısında bulundu. Yerel yetkililer ise yüksek miktarda kirlilik içeren suya ilişkin soruşturma başlattı. İçme suyundan tam olarak kaç kişinin zehirlendiği konusunda ise net bir sayı verilmedi.
Yaklaşık iki aydır Irak’ın güney kentlerinde hayat şartlarının iyileştirilmesi, su ve elektrik hizmetlerindeki aksaklıkların giderilmesi, işsizlik sorununa çare bulunması için Irak halkı tarafından protestolar düzenlendiği biliniyor.

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN