Back To Top
İran'dan ABD'ye çağrı: 'Savaş peşinde olanlar kaybedecek'

İran'dan ABD'ye çağrı: 'Savaş peşinde olanlar kaybedecek'

 - Son Güncelleme: 11.09.2019 Çarşamba 14:38
İran\'dan ABD\'ye çağrı: \'Savaş peşinde olanlar kaybedecek\'
- A +

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, kabine toplantısında ABD’ye yönelik, ”Savaş peşinde olmanın kimseye bir faydası yok, olanların gitmeleri ve baskı siyasetinin terk edilmesi gerekir” şeklinde konuştu.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, kabine toplantısında yaptığı konuşmada, ABD’yi kast ederek savaş peşinde olanların kaybedeceğini, baskı siyasetinin terk edilmesi gerektiğini söyledi.

Ruhani, nükleer anlaşma taahhütlerinin askıya alınmasında atılan üçüncü adımın, bir önceki kararlarla kıyaslanamayacağını söyleyerek, ”Gerekirse bu konuda yeni adımlar atacağız” dedi.

''ONLAR TAAHHÜTLERİNİ UYGULARSA BİZ DE UYGULARIZ''

İran’ın nükleer çalışmalarının barışçıl olduğunu savunan Ruhani, nükleer anlaşmada izledikleri siyasetin taahhüde karşılık taahhüt olduğunu belirterek, ”Eğer onlar taahhütlerini uygularlarsa biz de uygularız” dedi.

''GEREKİRSE YENİ ADIM ATARIZ''

İran’ın nükleer anlaşma taahhütlerini askıya almada attığı üçüncü adımın önemine işaret eden Ruhani, üçüncü adımın bir önceki kararlarla kıyaslanamayacak kadar önemli olduğunu belirterek, ”Eğer gerekirse ilerleyen zamanlarda yeni adımlar da atarız” şeklinde konuştu.

İran’ın hiçbir zaman savaş arayışında olmadığını ve barıştan yana olduğunu belirten Ruhani,, "Taahhütlerini ayakları altına alan onlar oldu” dedi.

DIŞ HABERLER/İHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN