Back To Top
İŞKUR başvuruları ne zaman başlıyor? MEB personel alımı başvurusunda son gün ne zaman?

İŞKUR başvuruları ne zaman başlıyor? MEB personel alımı başvurusunda son gün ne zaman?

 - Son Güncelleme: 08.09.2018 Cumartesi 13:59
İŞKUR başvuruları ne zaman başlıyor? MEB personel alımı başvurusunda son gün ne zaman?
- A +

İŞKUR başvuruları pazartesi başlıyor. MEB personel alımı başvurusu İŞKUR girişi ile yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı 2018 - 2019 eğitim öğretim döneminde okullarda temizlik personeli ve güvenlik görevlisi olarak görevlendirmek üzere personel alımı yapacak. İşte İŞKUR başvuru ve MEB personel alımı hakkında yapılan son açıklamalar...

10 Eylül pazartesi günü İŞKUR başvuruları başlıyor. MEB personel alımını İŞKUR başvurularını değerlendirerek yapacak. İŞKUR üzerinden yapılacak başvurularda son gün 14 Eylül olarak duyuruldu. MEB personel alımını okullarda temizlik görevlisi olarak çalışacaklar için yapacak. 60 bin temizlik elamanı alınırken 20 bin güvenlik görevlisi alımı yapılacak. İşte MEB personel alımı ve İŞKUR girişi hakkında merak edilenler...

İŞKUR'A KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Okulların açılmasına sayılı günler kala okulların bakım, onarım ve temizlik işçileri için hazırlanan proje imzalandı. Projede 35 yaş üstü işsiz erkekler, kadınlar ve engelliler hedef kitle olurken, okullarda çalışmak isteyenler pazartesi günü İŞKUR’a başvuru yapabilecek. Başvurular Cuma akşam mesai bitiminde sona erecek.

İŞKUR GİRİŞİ İÇİN TIKLAYIN 

Okulların açılmasına sayılı günler kala Milli Eğitim Müdürlüğü ile İŞKUR ortaklığında hazırlanan proje imzalandı. İmzalanan proje ile okullardaki müstahdem, kaloriferci ve güvenlik açıkları kapatılarak okulların ve öğrencilerin daha sağlıklı eğitim görmeleri sağlanacak. Bu amaçla hazırlanan proje İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ile İŞKUR İl Müdürü Ferhat Acar arasında imzalanan protokolle hayata geçti. Proje için 525 Kişinin okullarda temizlik, bakım ve onarım çalışanı olarak istihdamı sağlanacak. Projenin önemli kısmı ise hedef kitle olarak 35 yaş üstü erkelerin, kadınların ve engellilerin iş gücüne kazandırılması hedefleniyor.

10 Eylül Pazartesi günü başlayacak başvurular 14 Eylül Cuma günü sona erecek.

Yükleniyor...

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN