11.09.2019  05:49

İŞKUR okullara özel güvenlik alımı 2019 başvuru tarihi ne zaman?

İŞKUR 2019 -2020 eğitim ve öğretim yılında okullara özel güvenlik alımı yapacak mı? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Alımların ne zaman yapılacağı henüz açıklanmadı ancak başvuruların nasıl yapılacağına ve tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

+
-

Okullara özel güvenlik alımı ilanı için beklentiler devam ediyor. İŞKUR Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında gerçekleştirilecek olan okullara özel güvenlik alımı için ilanlar, TYP başlığı altında yayımlanacak. Peki, okullara güvenlik alımı İŞKUR TYP üzerinden nereden yapılabilecek? İşte, okullara özel güvenlik alımı hakkında bazı bilgiler...

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Okullar 9 Eylül'de 2019-2020 eğitim öğretim dönemi için açıldı. İŞKUR'u güvenlik alımı açıklamasının ardından vatandaşlar alımların ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Ancak, alımların hangi tarihte yapılacağı bildirilmedi. Tarih belli olduğunda haberimizin içeriğinde yer alacak..

İŞKUR ÖZEL GÜVENLİK ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

İŞKUR'un okullara yapacağı özel güvenlik alımı için başvurular, TYP kapsamında gerçekleşecek. 2019-2020 dönemi için yapılacak olan TYP özel güvenlik alımı, İŞKUR'un yönetiminde olacak.

İŞKUR özel güvenlik alımı için başvuru süreci, TYP ekranından alınacak. Alımlarla ilgili henüz herhangi bir bilgi yer almazken, Milli Eğitim Bakanlığı'nın konuyla ilgili herhangi bir ilan yayımlayıp yayımladığını, TYP ekranında yere alan uygulama alanından 'MEB Güvenlik' seçeneğini seçip 'Ara' butonuna basarak öğrenebilirsiniz.

İŞKUR TYP EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖZEL GÜVENLİK ALIMI RESMİ GAZETE'DE

Resmi Gazete aracılığıyla yönetmelik yayımlayan Türkiye İş Kurumu, aktif iş gücü hizmetleri kapsamında 3 Eylül tarihinde şu maddeleri yayımlamıştı;

MADDE 1 – 12/3/2013 tarihli ve 28585 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliğine aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“GEÇİCİ MADDE 8 – (1) 2019-2020 ve 2020-2021 eğitim öğretim yıllarında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okulların güvenliğinin sağlanmasına yönelik Toplum Yararına Program düzenlenebilir. Bu şekilde düzenlenecek programlarda 65 inci maddenin birinci fıkrası hükümleri ve dördüncü fıkrasında yer alan belirli bir mesleğe yönelik TYP’lerin değerlendirilmeye alınmayacağına yönelik hüküm uygulanmaz.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü yürütür.

TYP İÇİN KATILIM ŞARTLARI NELERDİR?

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),

DİĞER HABERLER
Büyümemizden memnun olmayacakları kesin
İşte 1. sınıf teneffüs ve okul saatleri
Otomobilin çarptığı 78 yaşındaki bisikletli hayatını kaybetti
'Ölüm riskini yüzde 30 artırıyor'
Öyle güzel ve kolay öğrenirler ki şaşarız
Dikkat! Sağanak geliyor
Başkan Muhittin Böcek'in durumu iyiye gidiyor