Back To Top
İstanbul hava durumu bugün nasıl olacak? İstanbul'da yağış var mı? Meteoroloji'den uyarılar 8 Kasım

İstanbul hava durumu bugün nasıl olacak? İstanbul'da yağış var mı? Meteoroloji'den uyarılar 8 Kasım

İstanbul hava durumu bugün nasıl olacak? İstanbul\'da yağış var mı? Meteoroloji\'den uyarılar 8 Kasım
- A +

İstanbul hava durumu bugün nasıl olacak? İstanbul'da yağış var mı? Meteoroloji'den yapılan en güncel hava durumu değerlendirmelerini sayfamızda sizlerle paylaşıyoruz. İstanbul'da bugün ve önümüzdeki günlerde havanın nasıl olacağını öğrenmek için son tahminleri takip edebilirsiniz. İşte 8 Kasım İstanbul hava durumu tahminleri ve detaylı bilgiler.

İstanbul hava durumu bugün nasıl olacak? İstanbul'da bugün yağış var mı? Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre, Marmara bölgesinde aralıklarla hafif sağanak beklendiği bildirildi. Meteoroloji'den yapılan hava durumu değerlendirmelerini ve uyarıları haberimizden görebilirsiniz. İşte İstanbul hava durumu raporu ve tüm detaylar.

İSTANBUL HAVA DURUMU BUGÜN NASIL OLACAK?

Marmara Bölgesi'nde aralıklı hafif sağanak bekleniyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölgede hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde seyredecek. Parçalı çok bulutlu havanın hakim olacağı bölgede, yerel olmak üzere aralıklı hafif sağanak öngörülüyor. Doğusunda sis ve pusun etkili olması beklenen bölgede, rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Zonguldak, Düzce, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri ile Çanakkale’nin doğu, Kırklareli ve Sakarya’nın kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR
Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

YURTTA HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Zonguldak, Düzce, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri ile Çanakkale’nin doğu, Kırklareli ve Sakarya’nın kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu 17
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı hafif sağanak yağışlı 18
İzmir: Az bulutlu 21
Adana: Parçalı ve az bulutlu 25
Bursa: Parçalı ve çok bulutlu 19
Antalya: Parçalı ve az bulutlu 24
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 18
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 19
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 9
Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu 17

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN