Back To Top
İstanbul'da saatlerdir süren metro arızasının nedeni belli oldu

İstanbul'da saatlerdir süren metro arızasının nedeni belli oldu

 - Son Güncelleme: 14.12.2019 Cumartesi 16:46
İstanbul\'da saatlerdir süren metro arızasının nedeni belli oldu
- A +

İstanbul'da Yenikapı-Atatürk Havalimanı ve Yenikapı-Kirazlı metro hattında saatlerdir süren arızanın nedeninin Aksaray'da metronun raydan çıkmasının neden olduğu öğrenildi. Seferler durunca duraklarda tam anlamı ile izdiham yaşandı.

Yenikapı-Atatürk Havalimanı ve Yenikapı-Kirazlı metro hattında öğle saatlerinde yoğunluk yaşandı. Seferlerin durmasına Aksaray'da metronun raydan çıkmasının neden olduğu öğrenildi.

Yükleniyor...

Bu nedenle Yenikapı-Aksaray istasyonları arasında seferler durdu. Bazı duraklarda yoğunluk oluşurken, Yenikapı-Aksaray istasyonları arasında  İETT otobüsleri ile ring seferi yapılıyor.

19-12/14/istanbulda-metro-arizasi-duraklarda-izdiham-olustu-2-_7501_dhaphoto1-1.jpg

'BURADA MAHSUR KALDIK'

Metro durağından çıkarak otobüse binen yolculardan biri, "'Arıza var' dediler indik. Otobüslerle devam edeceğiz" dedi. Başka bir yolcu ise, "Havanın güzel olması nedeniyle dışarı çıktık. Ancak metronun bozuk olması nedeniyle burada mahsur kaldık" diye konuştu.

19-12/14/istanbulda-bazi-metro-hatlarinda-ariza-yogunluk-yasaniyor-1-_5375_dhaphoto4.jpg

Öte yandan metronun arızalı olması nedeniyle Aksaray ile Yenikapı arasına konulan otobüs seferlerinde de yoğunluk yaşandı.

19-12/14/istanbulda-metro-arizasi-duraklarda-izdiham-olustu-2-_7501_dhaphoto5.jpg

METRO İSTANBUL'DAN AÇIKLAMA

Metro İstanbul'dan yapılan açıklamada ise, "M1AYenikapı-Atatürk Havalimanı ve M1B Yenikapı-Kirazlı metro hattında teknik bir arıza nedeniyle Yenikapı-Aksaray istasyonları arasında sefer yapılamamaktadır. Sefer yapılamayan Yenikapı-Aksaray istasyonları arasında  İETT otobüsleri ile ring seferi yapılmaktadır" denildi.

19-12/14/istanbulda-metro-arizasi-duraklarda-izdiham-olustu-2-_7501_dhaphoto7.jpg

İSTANBUL/DHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN