Back To Top
İYİ Parti kurucusu Metin Bozkurt'a saldırıya uğradı MHP MYK üyesi alkışladı

İYİ Parti kurucusu Metin Bozkurt'a saldırıya uğradı MHP MYK üyesi alkışladı

 - Son Güncelleme: 20.06.2019 Perşembe 17:49
Yükleniyor...
- A +

Ekrem İmamoğlu'na destek için ülkücü camiaya çağrı adı altında toplantılar düzenleyen İYİ Parti Kurucu Üyesi Metin Bozkurt, saldırıya uğradı. MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Ülkü Ocakları İstanbul Eski İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ise olay sonrası Twitter hesabından yaptığı paylaşımla saldırganlara destek verdi.

İYİ Parti’nin kurucularından Metin Bozkurt’un Beylikdüzü’nde bir grubun saldırısına uğradığı görüntüler ortaya çıktı. Saldırı sonrası yüzünden ağır şekilde yaralandığı görülen Bozkurt’un hastanede tedavi altına alındığı belirtildi.

İMAMOĞLU İÇİN ÜLKÜCÜLERDEN DESTEK İSTEMİŞTİ

Bozkurt, Millet İttifakı'nın İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'na destek için ülkücü camiaya çağrı adı altında toplantılar düzenliyordu. 

Saldırıyı organize edenlerin beyaz minibüsle geldikleri öğrenildi.

MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Ülkü Ocakları İstanbul Eski İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ise olay sonrası Twitter hesabından yaptığı paylaşımla saldırganlara destek verdi.

MHP'Lİ YÖNETİCİDEN BOZKURTLARA SELAM OLSUN PAYLAŞIMI

Yıldırım, “Kendisini ülkücü olarak tanımlayarak PKK sevici Ekrem Papazoğlu’na destek arayanlar er ya da geç ülkücü adaletle tanışacaktır. Demokrat Ülkücüler adı altında namussuzluğa imza atanların sonu bellidir. Çakallara haddini bildiren Bozkurtlara bin selam...” dedi. 

19-06/20/116556-615130611.jpg

AKŞENER: ALÇAK SALDIRIYI KINIYORUM

Saldırının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Twitter hesabından “İYİ Parti İstanbul kurucu il yönetim kurulu üyemiz Metin Bozkurt'a yapılan alçak saldırıyı kınıyorum. Kendisine acil şifalar diliyorum. Sağduyumuzu koruyacağız; kaybetmeyi hazmedemeyip, olay çıkaranlara uymayacağız” şeklinde bir paylaşım yaptı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu da sosyal medya hesabından saldırıyı kınadı. Kavuncu, “İstanbul kurucu il yönetim kurulu üyemiz Metin Bozkurt bu gece alçakça saldırıya uğradı. Aklını yitirmiş, yüreği kararmış bu korkaklar sürüsünün en kısa sürede adalet önünde hesap vermesini istiyoruz. Bu hain saldırıyı kınıyorum. Provokasyon yapmak isteyen gruplara kesinlikle karşılık vermemenizi, ne olursa olsun fevri davranmayarak, durumu güvenlik güçlerimizin kontrolüne bırakmanızı istiyorum” dedi.

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN