03.12.2019  09:08

İYİ Parti'den 'Adil Öksüz' yorumu: Operasyon yap, al gel

İçişleri Bakanı Soylu'nun, FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün yerinin bilindiğine dair açıklaması ile ilgili konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın "Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti Öcalan'ı paketleyip getirdi de şimdi Adil Öksüz'ü mü paketleyip getiremeyecek. Operasyon yap, al gel. Bu konuşulacak bir konu değil. Bu icraata dökülecek bir konu" diye konuştu.

+
-

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, Meclis'te gazetecilerin, Bakan Soylu'nun, FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün yerinin bilindiğine dair açıklamasıyla ilgili sorularını cevapladı.

Koray Aydın, "Durup dururken 'Biz onun nerede olduğunu biliyoruz' demek bir İçişleri Bakanı'nın söyleyeceği bir söylem değil." ifadesini kullandı.

"BU İCRAATA DÖKÜLECEK BİR KONU"

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin en önemli aktörünün nerede olduğunun bilinmesine rağmen hiçbir şey yapmamanın anlatılabilir bir durum olmadığını savunan Aydın, "O bakımdan Sayın İçişleri Bakanı'nın bunu sözden çıkarıp eyleme dönüştürmesi gerektiğine yürekten inanıyoruz." dedi.

Bir gazetecinin, "Bir yeri varsa 'operasyonla alınabilir' diyorsunuz" şeklindeki ifadesi üzerine, Aydın, "Tabii. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti Öcalan'ı paketleyip getirdi de şimdi Adil Öksüz'ü mü paketleyip getiremeyecek. Operasyon yap, al gel. Sizin bekanıza, geleceğinize karşı girişim yapmış bir kişiliği ne yapıp yapıp getireceksiniz. Bunun mazereti bile yok. Bu konuşulacak bir konu değil. Bu icraata dökülecek bir konu. O kişi Türkiye'ye getirilmeli." diye konuştu.

TBMM/AA

DİĞER HABERLER
İnfaz düzenlemesi kabul edildi
Evde kadına şiddet patladı önlem yok
Her hafta bir camide temsili cuma namazı
Dikkat bunlardan biri evetse şüphelisiniz
Alpaslan Türkeş vefatının yıl dönümünde anılıyor
İBB devletin ta kendisidir
Kurtuluş Savaşı Tekâlif-i Milliye Emirleri ile kazanıldı