JÖH'ler helikopterlerle indi, 9 terörist böyle etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, "Eren Kış-6 Mercan Dağları Operasyonları" kapsamında, Tunceli'de etkisiz hale getirilen 9 terör örgütü PKK mensubuna yönelik operasyon görüntülerini paylaştı.

"Eren Kış-6 Mercan Dağları Operasyonları" kapsamında Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında mağarada saklanan teröristlere operasyon yapıldı. Jandarma komandoları ve JÖH personelleri helikopter ile bölgeye sevk edildi.

Paylaşılan görüntülerde komandoların arazide ilerleyişi ve teröristlerin yerlerini tespit çalışması yapıldığı görüldü. Teröristlere "Teslim olun" çağrısı yapılırken, PKK üyeleri yapılan uyarıya cevap vermedi. Ardından komandolar ve teröristler arasında çatışma anları saniye saniye görüntülendi.

Çatışmanın ardından teröristlerin saklandıkları sığınağa giren komandoların kamerasına, terör örgütü üyelerine ait mühimmat ve barınma malzemeleri yansıyor.

"Eren Kış-6 Mercan Dağları Operasyonları" çerçevesinde, Ovacık kırsalındaki mağaraya jandarma komando ve JÖH birliklerince düzenlenen operasyonda, 9 terörist etkisiz hale getirilmişti. Bu teröristlerden 3'ünün turuncu, 2'sinin ise gri kategoride olduğu belirlenmişti.