Back To Top
Kaçak HDP'li vekiller Tuğba Hezer Öztürk ile Faysal Sarıyıldız AP'de!

Kaçak HDP'li vekiller Tuğba Hezer Öztürk ile Faysal Sarıyıldız AP'de!

 - Son Güncelleme: 14.11.2016 Pazartesi 18:55
Kaçak HDP\'li vekiller Tuğba Hezer Öztürk ile Faysal Sarıyıldız AP\'de!
- A +

HDP'nin Van ve Şırnak vekilleri Tuğba Hezer Öztürk ile Faysal Sarıyıldız, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) Sosyalistler ve Demokratlar Grubu Başkanı Gianni Pittella ile görüşme gerçekleştirdi.

Haklarında gözaltı kararı bulunan HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk ve HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyalistler ve Demokratlar Grubu Başkanı Gianni Pittella ile görüştü.

Yürütülen terör soruşturmalarında ifade vermeye gitmedikleri için haklarında gözaltı kararı verilen Öztürk ve Sarıyıldız, AP'de ağırlandı. Kaçak HDP'liler, AP Sosyalistler ve Demokratlar Grubu Başkanı Pittella ile bir araya geldi.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANAN DORU DA KATILDI

Pittella, Twitter hesabında görüşmeye ilişkin fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta, görüşmeye, terör faaliyetleri sebebiyle kırmızı bültenle aranan HDP'nin Avrupa temsilcisi Eyüp Doru'nun da katıldığı görüldü.

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türk yetkililer, sık sık AB ve AP'yi teröre verdikleri destek nedeniyle eleştiriyor.

BRÜKSEL/AA

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN