Kaftancıoğlu: Sandığı nasıl koruyacağımızı göstereceğiz

Kaftancıoğlu: Sandığı nasıl koruyacağımızı göstereceğiz

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinde seçim ve sandık güvenliğine yönelik uyguladıkları modeli şimdi de ülke geneline yayacaklarını açıkladı. Tüm örgütlerin CHP Genel Merkezi ile sistematik bir şekilde çalıştığını vurgulayan Kaftancıoğlu, “Seçim kararı alındığı anda biz o sandığı planlı, programlı sistematik çalışmayla nasıl koruyacağımızı göstereceğiz” dedi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı'nın Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlediği “Kotalar Bize Dar, Hedefimiz İktidar” toplantısına katılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, T24’ün gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Kaftancıoğlu, seçim hazırlığı ile ilgili gelen soruya şu cevabı verdi:

“İstanbul’da CHP’nin aldığı sonucu bir olgu gerçeklik haline dönüştürdük. Biz bunu İstanbul’da başardık, bugüne kadar yürüttüğümüz süreçlerle bunu tüm Türkiye’de başarabileceğimizi biliyoruz.

'KADINLARLA BİRLİKTE DERHAL SEÇİM DİYORUZ'

Burada 81 il kadın kolu başkanı, kadın kolları genel başkanı seçim güvenliğinde neler yapılabilir, eksiklerimiz nerede, nasıl bir sistematikle ilerleyebiliriz konuştuk. Bütün illerdeki başkanlarımız, örgütlerimiz ve genel merkezimizde de konuyla ilgili genel başkan yardımcılarımızla birlikte bütüncül bir çalışma yürütüyoruz. Hatta önümüzdeki günlerde beni de çok heyecanlandıran İstanbul Modeli’ni kamuoyuyla paylaşacağız. Erken seçim diyoruz. Hatta kadınlarla birlikte derhal seçim diyoruz.

'SEÇİM KARARI ALINDIĞINDA SANDIĞI NASIL KORUYACAĞIMIZI GÖSTERECEĞİZ'

Seçim kararı alındığı anda biz o sandığı planlı, programlı sistematik çalışmayla nasıl koruyacağımızı göstereceğiz. Sandık güvenliği, çok önemli bir iş, asla aksatmamamız gereken bir iş ama ondan daha önemlisi seçim gününe kadar seçmen mobilizasyonu dediğimiz, örgütlerimizin çalışması, seçmenlere doğru hedef kitlelere ulaşma ve o kişilerin seçimde oy kullanmasını sağlamak. Onu yaptıktan sonra da seçim günü o sandığa giren oyu ne şekilde girdiyse o şekilde çıkmasını sağlayacak hem teknolojik, hem de örgütsel altyapımız, hem planlamamız ama en önemlisi inancımız ve çalışmamız devam ediyor.”

'TEK ADAMA KARŞI ÇOK KADIN'

Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin “Kadın Cumhurbaşkanı adayı görmek ister misiniz?” sorusu üzerine de şunları söyledi:

“Kadınlarla ilgili şunu söylüyorum. Tek adama karşı çok kadın. Kadınların yönetim kademesinde olduğu toplumlarda her zaman o toplumların hızlı bir şekilde ilerlediğini, geliştiğini ve evrenselleştiğini görüyoruz. Dolayısıyla ben bu topraklarda kadınların cumhurbaşkanlığı da dahil olmak üzere bütün her yerde yönetim kademelerinde olması gerektiğini arzu ederim ama bu benim kişisel arzumla değil toplumun bunu kabul ederek toplumsallaştırdığımızda olacak. Gelecekte mutlaka olacaktır.”

'ÇÖKTÜKLERİ MALLARI İSTANBULLUYA GERİ VERECEĞİZ'

Kaftancıoğlu, İstanbul’da TÜGVA ile ilgili yaşanan tartışmalara ilişkin ise şöyle konuştu:

“AKP iktidarı devleti yönetmek yerine devleti ele geçiren bir siyasi anlayışa sahip. Devleti ele geçirmenin de artık bir adım ötesine gidiyorum, artık devletin kurumlarına çöken bir siyasi anlayış oldu. TÜGVA da bunun son yaşanan somut örneği. TÜGVA da bugünün ikliminin oluşturulan paralel yapısıdır. İstanbul’da da TÜGVA, 16 milyon İstanbullunun mallarına çökmüştür. Artık İstanbul’da halkı koruyan, halkın haklarını koruyan bir siyasi anlayış vardır. Asla ve asla halkın mallarına çökülmesine izin vermeyeceğiz. Biz hem siyasal hem hukuksal hem de toplumsal olarak vatandaşın hakkını korumak için her şeyi yapıyoruz. O çöktükleri malları da İstanbulluya geri vereceğiz.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (4)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
4 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN