Back To Top
Karadeniz ve Doğu Anadolu için peş peşe uyarılar: Çığ, buzlanma ve dona dikkat!

Karadeniz ve Doğu Anadolu için peş peşe uyarılar: Çığ, buzlanma ve dona dikkat!

 - Son Güncelleme: 11.02.2020 Salı 14:17
Karadeniz ve Doğu Anadolu için peş peşe uyarılar: Çığ, buzlanma ve dona dikkat!
- A +

Meteoroloji, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu için peş peşe uyarılarda bulundu, buna göre yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don bekleniyor. Yüksek kesimlerinde de çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün duyurusuna göre, bugün ülke genelinde hava parçalı ve çok bulutlu.

Marmara, Akdeniz, Güney Ege kıyıları, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz ile Kütahya, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Malatya, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların, kıyılarda yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı öngörülüyor.

BATI KESİMLERDE SICAKLIKLAR ARTIYOR

Hava sıcaklıklarının batı kesimlerde 2 ile 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU VE KARADENİZ İÇİN ÇIĞ UYARISI

Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. 

Kıyı kesimlerde hafif ve orta, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı görüleceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem taşıyor. 

ANKARA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN