Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a 'Zillet İttifakı' cevabı: Hakaret eden kendini tarif eder

Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a 'Zillet İttifakı' cevabı: Hakaret eden kendini tarif eder

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, iktidarın Altılı Masa'ya yönelik Zillet İttifakı yakıştırmasına cevap verdi. Karamollaoğlu “Sayın Erdoğan'ın da Cumhur İttifakı’nın da Türk siyasi hayatını kirlettikleri kanaatindeyim. İftira, yalan, hakaret. Hakaret eden bir insan, aslında kendini tarif eder. 'Zillet İttifakı’ diyorlar sen zilletin içinde çürümüşsün, yok olmuşsun. Bu yaklaşımı benimseyenler iflah olmaz” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu TV5’te yayımlanan Gündem Türkiye programa konuk oldu. Gündeme dair merak edilen sorulara cevap veren Karamollaoğlu aynı zamanda erken seçim için uygun gördüğü tarihi de açıkladı.

Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ittifak ortağı MHP ile ilgili “Sayın Erdoğan'ın da Cumhur İttifakı’nın da Türk siyasi hayatını kirlettikleri kanaatindeyim. İftira, yalan, hakaret. Bütün politikaları bunun üzerine inşa edilmiş. İftira etmede hiçbir tereddüt görmüyorlar. Yalan söylemekten de hiç çekinmiyorlar ama hakarete gelince, hazineleri çok geniş. Farkında değiller. Hakaret eden bir insan, aslında kendini tarif eder… 'Zillet İttifakı’ diyorlar sen zilletin içinde çürümüşsün, yok olmuşsun. Bu yaklaşımı benimseyenler iflah olmaz” dedi.

'SANDIK İÇİN 14 MAYIS MANTIKLI TARİH GELİYOR'

Türkiye’nin biran önce bu iklimden çıkarılması gerektiğini vurgulayan Temel Karamollaoğlu erken seçim için de “14 Mayıs mantıklı bir tarih gibi geliyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin şu an şahsiyetli bir dış politika uygulayamadığını söyleyen Karamollaoğlu’nun açıklaması şu şekilde: “Savruluyor Türkiye. Şahsiyetli bir dış politika izleyemiyor. 20 yıl önce izledikleri politikaları bir düşünelim, bir de bugünü düşünelim. Dağlar kadar fark var.

Amerika Birleşik Devletleri'yle anlaştı. Irak'la harbe tutuştuk. Irak'taki zulme destek verdik.

'ABD 'SURİYE'YE GİRİN' DEDİĞİ İÇİN BİZ SURİYE'YE GİRDİK'

Amerika Birleşik Devletleri Suriye'ye girin dediği için biz Suriye'ye girdik. Bunun hiç başka türlü izahı yok. Biz kendi ideallerimizi prensiplerimizi tatbikata koyamadık. İsrail Başbakanı'nı cumhurbaşkanını meclisimizde alkışlattık. Ve ileri sürdüğümüz bütün fikirler havada kaldı.

Şahsiyetli bir dış politika uygulayamadık. Neden? Çünkü bizim şahsiyetli dış politika uygulayacak bir Maalesef şu anda gücümüz yok. Dış politikada etkili olabilmek elbette prensiplere bağlı olarak hareket etmeye bağlıdır. Siz düşünün.

2 binli yılların ortasında biz Annan Planını Avrupa Birliği'ne üye olmak için bize dayattılar biz AK Parti ile Kıbrıs'ta Türk Cumhuriyeti'nde birbirimizle mücadele ettik. Allah rahmet eylesin. Oya Hanım başkanlığında bir heyeti göndermiştik. Onlar sakın Annan Planına evet demeyin diye çaba gösterdiler.

Hükümet de ya bu bizim kurtuluşumuz dediler. Sonunda Rumlar bir hata yaptı kendi yönlerinden ama bize o fırsat vermiş oldu. Böylece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti diye bugün övünmeye çalıştıkları bir cumhuriyet var.”

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (7)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
7 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN