Back To Top
Karamolloğlu'ndan kayyum eleştirisi

Karamolloğlu'ndan kayyum eleştirisi

 - Son Güncelleme: 20.08.2019 Salı 17:24
Karamolloğlu\'ndan kayyum eleştirisi
- A +

Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınmasını eleştiren Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu "Hukuku rafa kaldırıp kesinleşmiş bir hüküm olmadan insanlara suç isnat edersek o zaman teröristten farkımız kalmaz" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyum atanmasıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Kişiler hakkında elde kesin deliller olmadan suç işlemiş muamelesi yapmak insani de değildir hukuki de değildir. Herkes bilmeli ki böyle hukuk dışı muamelelerin olduğu ve kararların alındığı bir ülkede huzur olmaz. Biz bugüne kadar her daim terörün karşısında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Fakat devlet, adalet ile kaimdir. Biz hukuku rafa kaldırıp kesinleşmiş bir hüküm olmadan insanlara suç isnat edersek o zaman teröristten farkımız kalmaz."

19-08/20/40.jpg

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN