Back To Top
Kaz Dağları'nda konser veren Fazıl Say'dan mesaj: Yaşatalım

Kaz Dağları'nda konser veren Fazıl Say'dan mesaj: Yaşatalım

 - Son Güncelleme: 18.08.2019 Pazar 14:10
Kaz Dağları\'nda konser veren Fazıl Say\'dan mesaj: Yaşatalım
- A +

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Kaz Dağları'ndaki altın ve gümüş madeni arama çalışmalarına tepki için sürdürülen 'Su ve Vicdan Nöbeti' kapsamında konser verdi. Burada toplanan çevrecilere seslenen Say "Bu gezegende insanlar olarak gelecek için bir şeyler bırakmak istiyorsak korumak zorundayız. Yaşatmaktan, yaşamaktan yana olmalıyız" dedi.

Piyanist ve besteci Fazıl Say, Çanakkale'deki altın ve gümüş madeni arama çalışmalarına tepki için sürdürülen 'Su ve Vicdan Nöbeti' kapsamında konser verdi.

Say, Kirazlı-Balaban Çeşmesi mevkisindeki altın ve gümüş madeni arama sahasında kendisi için oluşturulan alanda piyanosunun başına geçti.

19-08/18/yeni-manset-1566125282.jpg
Resitalde Say, eserlerinden bölümleri piyanosuyla icra etti. Sanatçı, ayrıca dünya klasiklerinden bazı eserleri dinleyenlerin beğenisine sundu.

19-08/18/yeni-manset-1566125266.jpg

Fazıl Say, 'Su ve Vicdan Nöbeti' kamp alanında çevreciler ve vatandaşlara seslenerek, "Kaz Dağları için başlatılan kampanyanın 24. gününde, ilk günden itibaren burada bulunanlara, doğayı savunanlara da teşekkür ederim. Onlar hepimizi yönlendirdiler. Bu konserin olmasına da ilham kaynağı oldular. Bu gezegende insanlar olarak gelecek için bir şeyler bırakmak istiyorsak korumak zorundayız. Yaşatmaktan, yaşamaktan yana olmalıyız. Müzik de zaten bunu anlatıyor diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Etkinliğe, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlar katıldı.

ÇANAKKALE/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN