Back To Top
Kendisini İçişleri Bakanlığı'nda müdür olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan kişi tutuklandı

Kendisini İçişleri Bakanlığı'nda müdür olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan kişi tutuklandı

 - Son Güncelleme: 13.01.2020 Pazartesi 18:10
Kendisini İçişleri Bakanlığı\'nda müdür olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan kişi tutuklandı
- A +

Bekçi olmak isteyen bir kişinin parasını, kendisini İçişleri Bakanlığı'nda müdür olarak tanıtarak dolandıran şüpheli tutuklandı.

Bursa'da pazarcılık yapan A.A. meslektaşı M.D. aracılığıyla kendisini İçişleri Bakanlığı'nda müdür olarak tanıtan F.Ş. ile tanıştı. Bekçi olmak isteyen A.A, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu da tanıdığını ve yardımcı olabileceğini söyleyen F.Ş'ye 5 bin 725 lira verdi.

DURUMDAN ŞÜPHELENEREK ŞİKAYETÇİ OLDU

Kısa süre sonra durumdan şüphelenen A.A. Bursa Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü'ne giderek F.Ş'den şikayetçi oldu.

Konuyla ilgili çalışma sonucu İstanbul'da ikamet eden F.Ş. yakalandı.

DOLANDIRICI TUTUKLANDI

İfadesinde iddiaları reddeden F.Ş. sosyal medya hesabındaki devlet büyükleriyle olan paylaşımlarından dolayı insanların bu şekilde kanıya varmış olabileceklerini belirtti.

F.Ş, şüpheli M.D. vasıtasıyla tanıdığını söylediği A.A'nın bekçilik sınavına girmek istediğini ancak boyunun kısa olması nedeniyle giremediğini öğrenince, İstanbul'da bulunan bir hastaneden gerekli raporu aldırabileceğini söylediğini, müşteki şahsın gönderdiği 5 bin 725 lirayı da kendisinin talep etmediğini, müştekinin hediye olarak gönderdiğini iddia etti.

Daha önce aynı yöntemle dolandırıcılık yaptığı ve hakkında adli işlem yaptığı tespit edilen F.Ş. tutuklandı.

ANKARA/AA

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN