Back To Top
Kılıçdaroğlu'dan sanatçıların karakol ziyaretine tepki

Kılıçdaroğlu'dan sanatçıların karakol ziyaretine tepki

Kılıçdaroğlu\'dan sanatçıların karakol ziyaretine tepki
- A +

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sanatçılarla yaptığı karakol ziyaretine tepki gösterdi ve "52 şehidimizin daha kanı kurumadı" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu bazı sanatçıların sınır birliklerine moral ziyareti yapmasını eleştirerek tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, konuşmasında şunları söyledi;

Bir ülkenin sanatçıları dik ve onurlu durmak zorundadırlar. Bir ülkenin  sanatçıları egemen güce teslim olmaz. Hakkı hukuku adaleti savunur. Sanatçılar mazlumun hakkını korurlar, zalimden yana olmazlar. Bir ülkenin sanatçıları diktatörün karşısında asla boyun eğmezler. Bir ülkenin sanatçıları inancı kimliği ne olursa olsun kimseyi ötekileştirmezler. Sanatçılar savaşı değil barışı savunur. Bir ülkenin sanatçıları bir ülkenin değerlerine ve inançlarına saygı gösterirler. Bir ülkenin cumhurbaşkanı ettiği yemine sadık olmuyorsa sanatçı ona sahip çıkamaz. 

'ŞEHİTLERİN DAHA KANI KURUMADI'

Afrin'de 52 şehidimiz var. 52 şehidimizin daha kanı kurumadı. Toplanmışlar bir grup davul zurna klarnet, şarkılar türküler... Bir ülkenin değeri vardır. Bulunduğunuz apartmanda bir kişi hayatını kaybetmişse televizyonu bile açmazsınız. Bu rezil adamlar ve onları oraya götüren adam yüreğin yetiyorsa bir Afrin şehidinin evinin bulunduğu sokaktan geç bir de yaylalar türküsünü söyle. Gücün yetiyorsa ve ahlak kalmışsa. AK PArti'nin üzerinde metal yorgunluğu vardı, Afrin'de metal yorgunluğu kalktı. Türkiye'yi bu hale getirenlere ders verecek olan bu ülkenin kadınlarıdır.

 

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN