Back To Top
Kılıçdaroğlu'nun saldırıya uğradığı köyün muhtarı: Özür ziyaretine gideceğiz

Kılıçdaroğlu'nun saldırıya uğradığı köyün muhtarı: Özür ziyaretine gideceğiz

 - Son Güncelleme: 23.04.2019 Salı 13:41
Kılıçdaroğlu\'nun saldırıya uğradığı köyün muhtarı: Özür ziyaretine gideceğiz
- A +

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırının yapıldığı Akkuzulu köyünün muhtarı Halil Kökmen, "Yaşanan olaydan utanç duyuyoruz. Genel Başkana köyümüz adına bir özür ziyaretinde bulunacağız" dedi.

Ankara'nın Çubuk ilçesine bağlı Akkuzulu köyünün muhtarı Halil Kökmen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırıda bulunanlardan birisinin kendi köylüleri olduğunu söyledi.

Sözcü'nün haberine göre, halkın galeyana getirildiğini belirten Kökmen, "Çoğu bizim köylü değildi. Halk galeyana getirildi. Evden çıkarken Kılıçdaroğlu'na ben yardımcı oldum. Yoksa olay daha da büyüyecekti. Çubuk'tan, Akyurt'tan, Ankara'dan köye doğru yürüyüş başlamıştı" diye konuştu. 

'ÖZÜR ZİYARETİNDE BULUNACAĞIZ'

Kökmen, "Köyümüzde yaşanan olaydan utanç duyuyoruz. Genel Başkana köyümüz adına bir özür ziyaretinde bulunacağız" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun sığındığı evin sahibi Rahim Doruk ise cenaze namazı sonrası kalabalık bir grubun evine doğru geldiğini belirterek şunları söyledi:

"Türk İslam âdetinde misafiri kapıdan kovmak olmaz. Biz doğru olanı yaptık. İnsanlar bilmese de rabbim biliyor."

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN