Back To Top
Kilyos'ta bir balıkçının daha cesedine ulaşıldı

Kilyos'ta bir balıkçının daha cesedine ulaşıldı

Kilyos\'ta bir balıkçının daha cesedine ulaşıldı
- A +

Kilyos açıklarında tekne batma sonucu kaybolan balıkçılardan birinin daha cesedine ulaşıldı. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada "Bugün yapılan çalışmalarda 1 balıkçıya daha ulaşıldı. Kayıp balıkçılardan İ.D.'nin naaşı çıkarıldı" ifadeleri kullandı.

Kilyos açıklarında Rus bayraklı 'GLARD 2' isimli tankerle çarpıştıktan sonra batan Türk bayraklı 'Dursun Ali Coşkun' isimli balıkçı teknesinde kaybolan balıkçılardan birinin daha cesedi çıkarıldı. 

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı TCG Alemdar Gemisi su altı araması yaparken, 1 balıkçının daha cesedi TCG Alemdar Gemisi derin su dalgıçlarınca 1,5 saatlik çalışma sonucu 77 metre derinlikten çıkarıldı. 

Cenazenin Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılacağı öğrenildi.

İstanbul Valiliği'nden de yapılan açıklamada, bugün yapılan çalışmalarda bir balıkçının daha cesedine ulaşıldığı belirtilerek "Kayıp balıkçılardan İ.D'nin naaşı çıkarıldı" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, kaybolan diğer balıkçı için arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

NE OLMUŞTU?

Rusya'dan İzmir'e giden Rus bayraklı 'GLARD 2' adlı tanker, 10 Ocak'ta Kilyos açıklarında Türk bayraklı 'Dursun Ali Coşkun' isimli balıkçı teknesiyle çarpışmış, tekne kazanın ardından batmıştı.

Balıkçı teknesinde bulunan 6 kişiden 3'ü bölgedeki diğer balıkçı tekneleri tarafından kurtarılmış, 3 kişi ise kaybolmuştu.

Deniz Kuvvetleri ile Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına bağlı helikopter ve botlarla bölgede yapılan çalışmaların ardından, kayıp 3 balıkçıdan birinin cesedine ulaşılmıştı.

İSTANBUL/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN