Back To Top
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Bakan Çavuşoğlu'nu kabul etti

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Bakan Çavuşoğlu'nu kabul etti

 - Son Güncelleme: 09.09.2019 Pazartesi 12:07
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Bakan Çavuşoğlu\'nu kabul etti
- A +

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu kabul etti.

Bakan Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği KKTC'de Cumhurbaşkanı Akıncı'yı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanlığındaki görüşmede Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu ve Dışişleri Bakanlığı Kıbrıs Dairesi Genel Müdürü Büyükelçi Çağatay Erciyes de hazır bulundu.

Yaklaşık 1,5 saat süren görüşmenin ardından, Cumhurbaşkanı Akıncı başkanlığında, Bakan Çavuşoğlu'nun katıldığı, KKTC Cumhuriyet Meclisi'nde temsil edilen siyasi partilerin genel başkanları ile bir yuvarlak masa toplantısına geçildi.

Toplantıya, Akıncı ve Çavuşoğlu'nun yanı sıra Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, Halkın Partisi Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı katıldı.

LEFKOŞA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN