Back To Top
Kokaini bırakıp tesettüre girdi

Kokaini bırakıp tesettüre girdi

 - Son Güncelleme: 09.05.2019 Perşembe 13:11
Yükleniyor...
- A +

İzmir'de yaşayan ve uzun yıllar kokain kullandıktan sonra tedavi görmeye başlayıp tesettüre giren Kader A. bebeği ile hayata tutunmaya çalıştığını söyledi.

İzmir'de yaşayan Kader A., babası Ş.A.'dan şiddet gördüğü gerekçesiyle 12 yaşındayken evden kaçtı. Üç sene boyunca yetiştirme yurdunda, sonrasında oradan da kaçıp sokaklarda ve arkadaşlarında kalan Kader A., ailesine izini kaybettirdi.

Restorantlarda garsonluk yapan, daha sonra bir dövme stüdyosunda çalışmaya başlayan Kader A., uyuşturucu madde kullanmaya başladı.

BEBEĞİYLE YALNIZ KALDI

Çalışıp kazandığı paralar, zamanla bağımlısı olduğu kokaine ve diğer uyuşturuculara gitti.

2016 yılında ise bir erkekle tanıştı. Talihsiz Kader, sorunlar yaşayınca ondan da ayrıldı ve bir süre sonra hamile olduğunu öğrendi. Birlikte yaşayıp ayrıldığı bu erkek bebeği kabul etmeyince, hamile olan Kader A. tek başına ortada kaldı.

Uyuşturucuyu bırakmak için doktora başvuran yeşil kartlı Kader A., hamileliğinin son iki ayına girdiğinde, Gürçeşme semtinde oturan ve hurda toplayıp satarak geçimini sağlayan babası Ş.A. ile annesi Fadime A.'nın yanına geldi.

Çift, seneler sonra ilk defa gördükleri tek çocuklarına sarılıp, gözyaşı döktü. Başından geçen olayları anlatan Kader A.'ya, ailesi sahip çıktı. Anne ve babasıyla yaşamaya başladıktan bir süre sonra dünyaya gelen bebeğe, 'Muhammed' ismi verildi.

TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Bir yandan uyuşturucu bağımlılığı tedavisini sürdüren, bir yandan da bebeğine bakan Kader A., kendisini iyi hissettirdiğini söylediği dini ibadetlere ağırlık verip, tesettüre girdi.

Ailesiyle birlikte yaşamaya başlayan Kader A., "Beni yaşama bağlayan şey, bebeğim oldu. O benim hayatıma yeni bir anlam kattı, o yaşama sebebim oldu. Tek isteğim, onu sağlıklı şekilde yetiştirebilmek ve faydalı biri haline getirmek." dedi.

19-05/09/kokaini-birakip-tesetture-giren-kader-yardim-12029408_3002_m.jpg

BEBEĞİ İÇİN YARDIM İSTEDİ

Bir buçuk seneyi aşkın süredir tedavisine devam edildiğini belirten Kader A., "Muhammed bana umut getirdi. Şimdi tek düşündüğüm şey, tedavimin tamamlanması ve ona sağlıklı şekilde bakabilmek. Yeşil kart sahibiyim, ancak kullandığım ilaçların hepsi karşılanmıyor. Bebeğim dolayısıyla az bir miktar da olsa maaş da alıyorum, ancak bu miktarın azlığı nedeniyle geçinemiyorum. Onun bana ihtiyacı var ve ben olmadığım zaman sürekli ağlıyor. Çok küçük olduğu için bırakamıyorum. Yetkililerden yardım istiyorum." dedi.

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN